KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ

MURATPAŞA BELEDİYE’SİNİN 4 – 8 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ULUSLARARASI KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ’NİN 2017 HAZIRLIKLARINA BAŞLADI.MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN BU YIL 2’NCİSİNİ DÜZENLEYECEĞİ ULUSLARARASI KALEİÇİ OLD TOWN FESTİVALİ’NİN TARİHLERİ BELİRLENDİ, FESTİVAL BU YIL 6 – 9 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

[KGVID width=”640″ height=”480″] http://www.kanalv.com.tr/video/11.01.2017/12.mp4[/KGVID]

Muratpaşa belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği uluslararası kaleiçi old town festivali’nin tarihleri belirlendi.

Belediyeni’ n “Dünün izleriyle bugünün coşkusunu birleştiren bir sentez” sloganıyla geçen yıl 4 – 8 Mayıs tarihleri arasında ilkini gerçekleştirdiği Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nin 2017 hazırlıklarına başladı.

Kültür ve sanatı, tarih ve turizmle bütünleştiren festival bu yıl 6 Temmuz Perşembe başlayacak ve gün boyu devam edecek etkinliklerle 9 Temmuz Pazar gecesine kadar devam edecek.

Festival, bu yıl da Kaleiçi gibi yaşayan antik kente sahip ülkelerin buluşma noktası olacak. Geçen yıl Küba’nın onur konuğu olarak katıldığı festival bu yıl İtalya’yı ağırlayacak. Festivale ayrıca UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan şehirler davet edilecek.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi Old Town Festivali’nin Kaleiçi’ni UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alması için sürdürdükleri çalışmaların en önemli halkası olduğunu söyledi.

UNESCO hedefinin insanlık değerlerini paylaşmak, kentleri, bilinci dünyayla entegre etmek ve birlikte yaşama kültürünü inşa etmek anlamı taşıdığını kaydeden Başkan Uysal, “Kaleiçi Old Town Festivali, bu anlayışımızın ete kemiğe büründüğü bir etkinlik” dedi.