İÇTİĞİMİZ SUYU NE KADAR TANIYORUZ

ANTALYA KÜLTÜR SANAT VE DOĞADABUAN İŞBİRİLİĞİ ORGANİZE EDİLEN ‘KOYU YEŞİL-BELGESEL GÖSTERİMLERİ’NİN İLKİ 12 OCAK’TA BAŞLAYACAK. ANTALYA KÜLTÜR SANAT ODİTORYUM’DA SAAT 19’DA BAŞLAYACAK OLAN İLK GÖSTERİMDE, ULUSLARARASI PEK ÇOK ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN TATLI SUYUN ÖYKÜSÜNÜN ANLATILDIĞI ‘SULAK’ BELGESELİ İZLEYİCİYLE BULUŞACAK. GÖSTERİMİN ARDINDAN BELGESELİN YÖNETMENİ ALKIM ÜN VE METİN YAZARI ÖNDER CIRIK İZLEYİCİLERİN SORULARINI YANITLAYACAK.

 [KGVID width=”640″ height=”480″] http://www.kanalv.com.tr/video/10.01.2017/19.mp4[/KGVID]

Antalya Kültür Sanat ile doğa konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk girişimi olan Doğadabuan’ın ortaklaşa organize ettiği ‘Koyu Yeşil- Belgesel Gösterimleri’nde her ay bir belgesel Antalyalı izleyicilerle buluşacak. Her ayın ikinci perşembesi gerçekleşecek olan etkinliklerde, çevre ve kültürel değerlere ilişkin çalışmaları bulunan Türkiye’nin deneyimli yönetmen ve yapımcılarının belgesel tarzındaki eserlerinin gösterilmesi hedefleniyor. 12 Ocak Perşembe günü gösterilecek olan belgesellerden ilki, tatlı suyun öyküsünün anlatıldığı bol ödüllü ‘Sulak’ belgeseli.

Antalya Kültür Sanat Oditoryum’da saat 19.00’da başlayacak olan belgesel gösteriminin ardından Yönetmen Alkım Ün ile metin yazarı Önder Cırık izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

 

2015’te Çin’de, 2016’da ise Endonezya’da gerçekleştirilen uluslararası festivallerde ödül alan Sulak belgeseli, Antalya Film Festivali Belgesel Seçkisi’nde izleyiciyle buluşmuştu.

Türkiye’nin hızla yitirdiği sulak alanlarda çekilen belgeselin çekimleri 3 yıldan fala sürdü, 30’dan fala göl, nehir ve bataklık ziyaret edildi.