Ünlü Bilim Adamı Hayatını Kaybetti!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ünlü Bilim Adamı Hayatını Kaybetti!
Dünyanın en büyük fizikçilerinden biri olan ve ortaya koyduğu kuramlarla çok konuşulan, bilim adamı Stephen Hawking hayatını kaybetti. 76 yaşında yaşamını yitiren Hawking’in ölüm haberini ise çocukları Lucy, Robert ve Tim verdi.
Kaptan İlaçlama

Stephen Hawking 76 yaşında hayatını kaybetti

İkinci Dünya Savaşı sırasında, 8 Ocak 1942‘de dünyaya gelen Hawking, hepimizin bildiği ünlü ALS hastalığına Cambridge Üniversitesi’nde öğrenciyken yakalandı. Vücudunun neredeyse tamamını kullanamayan Hawking, araştırma ve çalışmaları dahil olmak üzere, tüm iletişimini özel bir bilgisayar aracılığıyla kuruyordu.

Başarılarla dolu kariyeri boyunca birçok eseri bizlere kazandırmış olsa da, en popüler kitaplarından biri, 2013 yılında kaleme aldığı My Brief History (Benim Kısa Tarihim) ile 50 yıl mücadele ettiği ALS hastalığını kaleme aldı.

Fizik profesörünün bizlere kazandırdığı en büyük eseriyse Zamanın Kısa Tarihi olarak kabul edilir. Bu kitabında evreni oluşturan Büyük Patlama teorisi ve kara delikleri açıkladı. Bu kitabı tüm dünyada satış rekorları kırarken büyük tartışmaları da beraberinde getirdi.

Hawking’in çocukları Lucy, Robert ve Tim babalarının ölümü hakkında şunları söylediler:

“Sevgili babamızı bugün kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Çok büyük bir bilim insanı, çalışmaları ve mirası yıllarca yaşayacak olağanüstü bir kişiydi.”

Kaynak:Shiftdelete.net

Anahtar Kelimeler:
Uçakla Şehir Şehir Gezip Hırsızlık YapmışÖnceki Haber

Uçakla Şehir Şehir Gezip Hırsızlık Yapmı...

Angelina Jolie'ye Benzeyen Rus Sporcuya Reklam Teklifleri Yağıyor!Sonraki Haber

Angelina Jolie'ye Benzeyen Rus Sporcuya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!