Siperlikli Maske Üretimi Yeniden Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MURATPAŞA BELEDİYESİ, ABDULLAH SEVİMÇOK SİVİL TOPLUM VE İNOVASYON MERKEZİNDE YENİDEN SİPERLİKLİ YÜZ MASKESİ YAPIMINA BAŞLADI. SALGININ İLK DÖNEMİNDE 63 BİN 700 MASKE ÜRETİP ARALARINDA SAĞLIK KURUMLARININ DA BULUNDUĞU KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA ÜCRETSİZ TESLİM EDEN MURATPAŞA BELEDİYESİ, 10 BİN YENİ MASKE DAHA YAPACAK.

Covid-19 salgınıyla mücadelede Muratpaşa’da her eve ulaştırdığı yıkanabilir maske çalışması ve siperlikli maske üretimiyle bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen Lublin Sınır Ötesi İşbirliği Kongresi’nce “Avrupa ülkelerine ilham olabilecek en iyi çözümler” arasında gösterilen Muratpaşa Belediyesi, oluşan ihtiyaçlar doğrultusunda siperlikli maske üretimine yeniden başladı.

 

 

Salgının ilk döneminde 63 bin 700 maske üreten ve bu maskeleri sağlık kurumları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlara dağıtan Muratpaşa Belediyesi şimdi 10 bin maske üretmeyi hedefliyor.

 

Belediye Başkanı Ümit Uysal, salgının ilk döneminde, ASSİM’de 3 boyutlu yazıcılarla başlayan maske üretimini atölye düzeyine taşıdıklarını ve gerekli görülmesi halinde 10 bin olan maske üretim sayısının artırılabileceğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler:
Beydağlarından Gelen Fasülye LezzetiÖnceki Haber

Beydağlarından Gelen Fasülye Lezzeti

Yivli Minare ve Bölgesi, Arkeopark Alanı OluyorSonraki Haber

Yivli Minare ve Bölgesi, Arkeopark Alanı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!