Rusya ile uçuşlar 10 Ağustos tarihinde başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
RUSYA BAŞBAKANI MİHAİL MİŞUSTİN TÜRKİYE İLE KARŞILIKLI UÇUŞLARIN 1 AĞUSTOS TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAYACAĞINI DOUYURDU. ANTALYA 'YA YAPILACAK UÇUŞLARIN İLKİ 10 AĞUSTOS'DA GERÇEKLEŞECEK. BU GELİŞMELERİN HEMEN ÖNCESİNDE RUSYA'NIN ÖNDE GELEN GAZETELERİ, YASAĞIN KALKMASI İLE BİRLİKTE TÜRKİYE'YE GELECEK TURİST SAYISINI 4 MİLYONU BULABİLECEĞİNİ ÖNGÖRMÜŞTÜ. RUSYA'DAN GELEN SEVİNDİRİCİ HABER EKONOMİDE DAR BOĞAZA GİREN TURİZMDE CANLANMA YAŞATMASI BEKLENİYOR.
Kaptan İlaçlama

Rusya Başbakanı Mihail Mişustin, Türkiye ile uçuşların karşılıklı olarak yeniden start alacağını duyurdu. Buna göre, Rusya'dan uçuşlar,  Türkiye' ye 1 Ağustos itibarıyla  başlıyor. Antalya'ya inmesi planlanan Rus uçağının tarihi ie 10 Ağustos olarak açıklandı.

 

 

Tüm bu sevindirici gelişmeler olmadan önce  Rusya'nın önde gelen gazetelerinden Kommersant, geçtiğimiz günlerde uçuş yasağının kalkmasıyla Rusya'dan Türkiye'ye gidecek turist sayısının 4 milyonu bulabileceğini duyurmuştu. Kommersant, 2019 yılında bu sayısının 7 milyon olduğunu, geçtiğimiz haftalarda en çok rezervasyon yapılan yerin Türkiye olduğunu belirtmişti.

 

 

Rus Başbakanının bu açıklaması Antalya' bulunan otel sahiplerini tur şirketlerini ve dolayısı ile esnafı mutlu etti. Koronavirüs salgınından dolayı zor günler geçiren turizme bağlı tüm sektörler şimdi uçuşların açılması ile birlikte canlanacak olan piyasanın getirilerini bekliyor.

Anahtar Kelimeler:
Mahkeme kararı ile mağduriyetler son bulduÖnceki Haber

Mahkeme kararı ile mağduriyetler son bul...

Unutulan çakmak panelvanı küle çevirdiSonraki Haber

Unutulan çakmak panelvanı küle çevirdi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!