Rize'nin Kendirli Beldesi koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rize'nin Kendirli Beldesi koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alındı
Son dakika: Rize merkeze bağlı Kendirli Beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alındı.
Kaptan İlaçlama

Rize'de merkeze bağlı Kendirli Beldesi ve Yeni SelimiyeBeştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri koronavirüs karantinasında. Belde ve köylerde sokağa çıkmak da yasaklandı.

"TEK TEK SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLECEK"

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izolasyona alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır.

"İHTİYAÇLAR HARİCİNDE SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANDI"

Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir. Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler:
32 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI İÇİN BAŞVURU TARİHLERİ BELLİ OLDU!Önceki Haber

32 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI İÇİN BAŞVU...

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs testi pozitif çıktıSonraki Haber

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın kor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!