Öğrenciler harçlıklarını Mehmetçike gönderdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Öğrenciler harçlıklarını Mehmetçike gönderdi
Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki Mustafa Metin İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri, harçlıklarını Mehmetçik Vakfına bağışladı.
Kaptan İlaçlama

TSK’nın Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatına ülke genelinde maddi manevi destek sürüyor. Sarıgöl Mustafa Metin İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri de harekata katılan askerlere destek olmak amacıyla okul içerisinde bir günlük kampanya başlattı. Kendi hazırladıkları kumbaralara harçlıklarını atan öğrenciler, bir gün içerisinde topladıkları bin TL’yi Mehmetçik Vakfına bağışladı. Toplanan paraları gönderen öğrenciler daha sonra imam Muhammet Kaygısı eşliğinde Sarıgöl Siteler Camisinde Fetih Suresini okudular. Öğrenciler, hep birlikte Mehmetçik için dua etti. Öğrencilerin anlamlı bağış kampanyasını değerlendiren Sarıgöl Mustafa Metin İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Zahid Küçükdereli, ’’Okulumuz öğrencileri Mehmetçik adına bağış yapmak istediler. Okula kumbara yapıldı ve harçlıklarını attılar. Öğrencilerimizin bu duyarlılıkları gerçekten bizleri çok duygulanırdı. Allah hepsinden razı olsun" dedi.
Kampanyaya, Sarıgöl İmam-Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Muzaffer Erbay, Sarıgöl İmam-Hatip Okulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Tahir Eryılmaz da destek verdi.
(Vehbi Sarıhan/İHA)
Kız Futsal Milli Takımı finaldeÖnceki Haber

Kız Futsal Milli Takımı finalde

Cinnet getiren sürücü dehşet saçtıSonraki Haber

Cinnet getiren sürücü dehşet saçtı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!