Mahkeme kararı ile mağduriyetler son buldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA'NIN TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİSİ OLAN ALANYA'DA ALANYA'DA, TOSMUR MAHALLESİ'NDE UYGULANAN İMAR UYGULAMASI, BİR VATANDAŞIN İTİRAZI ÜZERİNE MAHKEME KARARIYLA DURDURULMUŞTU. MAHALLEDE İNŞAAT ÇALIŞMALARININ YARIM KALMASI VE VATANDAŞLARI MAĞDUR EDEN YASAK, BÖLGE İDARE MAHKEMESİ TARAFINDAN KALDIRILDI. YASAĞIN KALDIRILDIĞI MÜJDESİNİ İSE ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL MÜJDESİNİ VERDİ
Kaptan İlaçlama

Antalya'nın turistik ilçesi Alanya'da bir mahalledeki mahkemelik olan imar planıyla ilgili sevindiren bir gelişme yaşandı.

 

Belde belediyesi iken imar uygulamaları ile sürekli tartışılan Tosmur Mahallesi'nde geçtiğimiz aylarda bir vatandaş emsale itiraz davası açtı.

 

MAHKEME KARARI ÇALIŞMALARI DURDURDU

 

1/1000 ve 1/5000’lik planlarda haklı bulan Antalya 2. İdare Mahkemesi, imar planını iptal ederek, yürütmeyi durdurmuştu. İdare Mahkemesi’nin kararı ile birçok yatırımcı mağdur olmuş ve inşaat çalışmaları yarım kalmıştı.

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in söylediği gibi üst mahkemeye başvuru yapıldı ve yapılan itiraz bölge idari mahkemesi tarafından haklı bulundu. Mahkeme kararıyla bölgedeki mağduriyet son buldu. Tosmur Mahallesi'nde yaşanan mağduriyetin son bulduğunun müjdesini, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel bu şekilde duyurdu ve ve ruhsatlarında verildiğini de duyurdu.

 

 

Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmadı!Önceki Haber

Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmadı!

Rusya ile uçuşlar 10 Ağustos tarihinde başlıyorSonraki Haber

Rusya ile uçuşlar 10 Ağustos tarihinde b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!