Konyaaltı Etüt Merkezi’nde Eğitimler Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KONYAALTI BELEDİYESİ ETÜT MERKEZİ’NDE EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ, PANDEMİ KOŞULLARI DİKKATE ALINARAK SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUN OLARAK BAŞLADI.ÜCRETSİZ OLARAK HİZMET VEREN ETÜT MERKEZİ GEÇEN YIL %89 ORANINDA BAŞARI ELDE ETTİ.

Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi KONSEM  bünyesinde hizmet veren ve her yıl onlarca öğrenciyi sınavlara hazırlayan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde eğitim dönemi başladı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında sınıflar sosyal mesafe kuralına uygun hale getirildi. Sınıflardaki öğrenci kapasitesi yarı yarıya azaltıldı.

 

Geçen yıl yüzde 89 başarı oranı ile dikkat çeken Etüt Merkezi, 2020-2021 eğitim döneminde mezun grubu, 12’nci sınıf ve 8’inci sınıflarda öğrencileri sınavlara hazırlanıyor.

 

Mezun grubunda 7 sınıfta 63 öğrenciye matematik, fizik, biyoloji, Türkçe, tarih, coğrafya, psikoloji ve felsefe dersleri veriliyor. 12’nci sınıflarda 4 gruba ise sayısal ve eşit ağırlık dersleri verilirken, 8’inci sınıflarda 6 gruba ayrılarak Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersleri veriliyor. Etüt Merkezi’nde toplamda 160 öğrenci sınavlara hazırlanıyor.

Yivli Minare ve Bölgesi, Arkeopark Alanı OluyorÖnceki Haber

Yivli Minare ve Bölgesi, Arkeopark Alanı...

Servisçiler Uzaktan Eğitim İstiyorSonraki Haber

Servisçiler Uzaktan Eğitim İstiyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!