Kızılırmak üst geçidi tamamlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNİN EN YOĞUN YAŞANDIĞI KIZILIRMAK CADDESİ'NDE BAŞLADIĞI YAYA ÜST GEÇİTİ TAMAMLADI. ÜST GEÇİT YAPIMI İÇİN MAHALLELİDEN SÜREKLİ TALEP ALDIĞINI BELİRTEN KIZILARIK MAHALLE MUHTARI MURAT KILINÇ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR ETTİ. BÖLGE HALKI ARTIK YOLUN KARŞISINA GEÇMEK İSTERKEN KAZA ENDİŞESİ YAŞAMAYACAK.
Kaptan İlaçlama

Antalya Büyükşehir Belediyesi, karşıdan karşıya geçişlerde yaya ölümlerinin yaşandığı Kızılırmak Caddesi üzerinde başlattığı yürüyen merdivenli ve asansörlü yaya üst geçidi inşaatını tamamlayarak hizmete açtı.

 

Son rötuşları yapılan üst geçit, Kızılarık ile Konuksever mahallelerini de birbirine bağlayarak, vatandaşların güvenli geçişini sağlıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaya ölümlerinin yaşandığı kentin en işlek yollarından Kızılırmak Caddesi’nde yayaların kontrolsüz geçişine engel olmak için Ocak ayında orta refüjde tel çit çalışması yapmıştı.

 

Yayaların güvenli geçişi için tedbirleri arttıran Büyükşehir Belediyesi, ardından caddeye yürüyen merdivenli üst geçit inşa etti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan yaya üst geçitte 4 adet yürüyen merdiven ile engelli ve yaşlı vatandaşlar için iki asansör hizmet veriyor.Yapılan çalışmalardan dolayı mutlu olduklarını kaydeden Kızılarık Mahalle Muhtarı Murat Kılınç, üst geçidin üzücü olayların yaşanmasına engel olacağını ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
Altın portakal heykelleri yenileniyorÖnceki Haber

Altın portakal heykelleri yenileniyor

Lavantalar ziyaretçilerini ağırlıyorSonraki Haber

Lavantalar ziyaretçilerini ağırlıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!