Kırcami'de tarihi an

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KIRCAMİ’DE İMAR PLANI DOĞRULTUSUNDA YAPILACAK YOL VE ALT YAPI ÇALIŞMALARI İÇİN İLK KAZMAYI VURDU. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK, MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL VE MUHTARLARLA BİRLİKTE ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEYEREK, TARİHİ ANA TANIKLIK ETTİ.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla Kırcami’de mevcut imar planı çerçevesinde açılacak yol ve alt yapı çalışmalarına ilk kazmayı vurdu. Büyükşehir Belediyesi, Kırcami İmar Planı doğrultusunda ilk olarak 12. Cadde’nin devamı olan 30 metre genişliğinde ve 1150 metre uzunluğundaki Şehitler Caddesi yol açma çalışmasına başladı.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami muhtarları ve dernekler, iki belediyenin teknik heyeti ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Tarihi bir ana tanıklık ettiklerini belirten Başkan Muhittin Böcek, seçimden önce Kırcami konusunda söz verdiklerini, Kırcamililerin atadan kalma yerlerini yasal zemine kavuşturmak için üzerlerine düşen ne varsa yapmaya devam ettiklerini söyledi.

 

İÇ BÖLGELERDE İNŞAAT ÇAPI VERİLECEK
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'da, Büyükşehir Belediyesi’nin yol yapımım çalışmalarına paralel olarak Kırcami’nin iç bölgelerine doğru, ASAT'tan alınan uygun görüşünün ardından inşaata esas çap vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

BAŞKAN BÖCEK VE UYSAL'A TEŞEKKÜR
İnceleme sırasında Kırcami sakini yaşlı bir kadın Başkan Muhittin Böcek’e çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Böcek, seçim döneminde verdiği sözleri Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ile işbirliği içinde gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi.

 

DEVAMINDA 45 METRELİK YOL AÇILACAK
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Şehitler Caddesi ile başlayan Kırcami’deki yol açma çalışmaları Aspendos Bulvarı’yla Bülent Ecevit Bulvarı'nı birbirine bağlayan 45 metre genişliğinde, 3 bin 470 metre uzunluğundaki yol ve 30 metre genişliğindeki 2320 metre uzunluğundaki diğer bir yol ile devam edecek.

 

BÖLGEDE KEŞİF YAPILDI
Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve 2019 Temmuz meclisinde oy birliğiyle kabul edilen 1/25 bin ve 1/5 binlik planlara karşı açılan davalara ilişkin Kırcami’de keşif yapıldı. Keşifte Antalya Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Av. İbrahim Kurt ile Büyükşehir Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi teknik heyetleri de hazır bulundu. Keşifte Antalya Büyükşehir Belediyesi, bilirkişi raporlarında yer alan donatı alanlarına ilişkin eksiklerin giderildiğini belirterek, raporları savundu.

 

Anahtar Kelimeler:
Alanya’nın 30 yıllık hayali gerçek olduÖnceki Haber

Alanya’nın 30 yıllık hayali gerçek oldu

Sav çetesi çökertildiSonraki Haber

Sav çetesi çökertildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!