Kadın Avukata Adliye Koridorunda Tokat Atıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA'DA EŞİNE BOŞANMA DAVASI AÇAN KADINI SAVUNAN AVUKAT BENGİSU BAŞAK OKUYAN, DURUŞMA SONRASI ADLİYE KORİDORUNDA MÜVEKKİLİNİN KAYINPEDERİNİN SALDIRISINA UĞRADI. OLAY GÜNÜ KORİDORDA ŞÜPHELİNİN ÜZERİNE GELDİĞİNİ ANLATAN OKUYAN, "SURATIMA TOKAT ATTI, BEN İRKİLDİM, SAVRULDUM. İKİNCİ TOKADI ATACAKKEN SURATIMI ISKALADI" DEDİ. ÖTE YANDAN YAŞANAN OLAY, GÜVENLİK KAMERALARINA DA YANSIDI.

Antalya Barosuna avukatlarından Bengisu Başak Okuyan, şiddet gördüğü gerekçesiyle eşine boşanma davası açan bir kadının avukatı olarak duruşmaya katıldı.

 

 4. Aile Mahkemesinde görülen duruşma sonunda Okuyan, savunduğu kadının, kayınpederi 77 yaşındaki S.B.’nin adliye koridorunda saldırısına uğradı. Genç avukata tokat atan ve üzerine yürüyen yaşlı adamı avukat ve vatandaşlar güçlükle bölgeden uzaklaştırdı.

 

Yaşadığı olayın ardından Bengisu Başak Okuyan, S.B.’den şikayetçi oldu. Gözaltına alınan ve ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen S.B., çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Yapılan itiraz üzerine serbest bırakılan S.B.’ye Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, "kişinin kamu görevini yerine getirirken basit yaralanması" suçundan 4 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

 


Öte yandan, Okuyan’ın yaşadığı darp olayı güvenlik kameralarına yansıdı.

Anahtar Kelimeler:
7 Günde 81 Sürücüye Ceza KesildiÖnceki Haber

7 Günde 81 Sürücüye Ceza Kesildi

Alanya’da Korona Virüs Denetimi Aralıksız SürüyorSonraki Haber

Alanya’da Korona Virüs Denetimi Aralıksı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!