Ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı! Ek tercihler için başvuru tarihi belli oldu…

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı! Ek tercihler için başvuru tarihi belli oldu…
ÖSYM, ek yerleştirme işlemleri için ek tercih kılavuzunu yayınlandı. Öğrencilerin ek tercih kılavuzuna kavuşmasıyla beraber ek yerleştirme tarihleri de belli oldu.
Kaptan İlaçlama

Ek yerleştirmelerle üniversite hayatlarına başlamak isteyen öğrenciler gün sayıyordu ve ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı. Ek yerleştirmelerde üniversite kontenjanları ve başvuru tarihleri önem taşıyor.

EK YERLEŞTİRME KILAVUZU YAYINLANDI

Ek yerleştirme kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı ve ek tercih başvuru tarihleri belli oldu. Açıklamaya göre: Adaylar, 2019-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 05-11 Eylül 2019 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklardır.

EK YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

 

ÖSYM’DEN EK YERLEŞTİRME AÇIKLAMASI

2019-YKS Ek Yerleştirme Tercihlerinin Alınması

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2019-2020 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2019-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 05-11 Eylül 2019 tarihleri arasında T.C. Kimlik numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklardır. 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Ek yerleştirme işlemleri, 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2019-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2019-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

EK YERLEŞTİRME NEDİR?

Üniversite sınav sonuçları açıklandıktan sonra öğrencilerin kayıt işlemini gerçekleştirmeleri sonucu boş kalan bölümler ÖSYM’ye bildirilir. boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılır. Herhangi bir üniversiteye yerleştirilen öğrenciler ek yerleştirmeden faydalanamıyor. Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden duyuruluyor.

EK YERLEŞTİRME ÜCRETLİ Mİ?

Ek yerleştirme tarihleri ÖSYM tarafından duyurulacak. Ek yerleştirmede, ön lisans ve lisans programlarına merkezi genel yerleştirmedeki en küçük puanlarının altında puanı olan aday yerleştirilmeyecek. Kesin kayıt sonunda kontenjan açığı kalan programlara ön kayıtla öğrenci alınmayacak. Ek yerleştirme tercih ücreti 20 lira olacak. ÖSYM Yönetim Kurulunun Ocak 2019 tarihli kararı gereği, şehit eşi, şehit çocuğu, gazi, gazi eşi ile gazi çocuklarından ek yerleştirme ücreti alınmayacak.

Anahtar Kelimeler:
Pejmürde Etmek Ne Demek? Pejmürde Kelimesinin Anlamı Ne? Pejmürde Nedir?Önceki Haber

Pejmürde Etmek Ne Demek? Pejmürde Kelime...

Alanya'da Aranan Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı!Sonraki Haber

Alanya'da Aranan Hırsızlık Şüphelisi Yak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!