Covid 19'a Karşı Turistler Duyarsız

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN KORONAVİRÜS HIZLA YAYILMAYA DEVAM EDERKEN TEDBİRLER DE GÖZ ARDI EDİLİYOR. ANTALYA 'YA TATİLE GELEN TURİSTLERİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ MASKE TAKMIYOR, MASKE TAKANLAR DA DOĞRU ŞEKİLDE KULLANMIYOR. MASKESİZ BAZI TURİSTLERİN, KENDİLERİNİ GÖRÜNTÜLEYEN GAZETECİLERİ FARK ETTİKTEN SONRA ÇENELERİNDEKİ MASKEYİ YÜZLERİNE GEÇİRDİKLERİ, BAZILARININ DA CEPLERİNDEKİ MASKEYİ ÇIKARTIP TAKTIKLARI GÖRÜLDÜ.

Korona virüsle mücadele döneminde en çok tercih edilen yerlerden biri olarak öne çıkan Antalya'ya, günlük 40 bin yabancı turist geliyor.

 

Şehrin farklı bölgelerinde tatil yapan turistlerden bazılarının maske takmadığı, takanların da hatalı taktığı görülüyor. Kent merkezinde kalabalık gruplar halinde gezen turistlerin rahat tavırları dikkat çekiyor. Maske konusunda Antalya'da yerleşik olarak yaşayan yabancı uyruklu misafirlerin ise daha dikkatle olduğu göze çarpıyor. Türkiye geneli maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından denetimler de arttırıldı. İşlek caddelerde polis ekipleri tarafından denetim yapılırken, takmayan vatandaşlara 900 TL para cezası uygulanıyor.

 

GÖRÜNTÜLENDİKLERİNİ ANLAYINCA MASKELER CEPTEN ÇIKIYOR
Maske takma hassasiyeti göstermeyen turistlerin, büyük bölümünün maskesiz gezmeye devam ettikleri ya da maskeyi çenelerinin altına taktıkları görüldü. Sosyal mesafe kuralına da uymadıkları gözlenen turistler, yapılan uyarıları da dikkate almıyorlar. Aynı zamanda maskesiz bazı turistlerin, kendilerini görüntüleyen gazetecileri fark ettikten sonra çenelerindeki maskeyi yüzlerine geçirdikleri, bazılarının da ceplerindeki maskeyi çıkartıp taktıkları görüldü.
 

Antalya’da 20 bin haneye doğalgaz müjdesiÖnceki Haber

Antalya’da 20 bin haneye doğalgaz müjdes...

Sıcak Havayı Fırsat Bildiler Sahillere KoştularSonraki Haber

Sıcak Havayı Fırsat Bildiler Sahillere K...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!