Çiftlik Bank Davasında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çiftlik Bank Davasında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı
Çiftlik Bank vurgunuyla ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıktı. Ortaya çıkan bilgilerde oluşumun kurucusu olan Mehmet Aydın'ın, yazılımcı Cudi Cumhur Yurdakul ile olan konuşmalarında sistemden çekilen 3 Milyon TL için Mehmet Aydın, "Uykularım kaçıyor." dedi.
Kaptan İlaçlama

İnternet üzerinden binlerce kişiyi dolandıran ve Çiftlik Bank olarak isimlendirilen oluşumun mahkeme süreci devam ediyor. Hazırlanan iddianamenin kabul edilmesinden sonra açılan davanın ilk duruşması geçtiğimiz haftalarda yapılmış, zanlıların ve müştekilerin ifadeleri dinlenmişti. Mahkeme süreci devam ederken oluşumun kurucusu olan firari Mehmet Aydın'ın, çalışanlarıyla olan özel konuşmaları ortaya çıktı. Ortaya çıkan konuşmalarda ilginç detaylar yer alıyor.

Mehmet Aydın'ın Facebook üzerinden şirketin yazılımcısı olan Cudi Cumhur Yurdakul'la yapılan konuşmalarında, 6 gün içerisinde sistemden çekilen 3 milyon TL hakkında konuşuluyor. Mehmet Aydın'ın sistemden çekilen bu para ile ilgili olarak "Uykularım kaçıyor." demesi dikkatlerden kaçmıyor. İşte ikili arasında geçen o dialog;

Ortaya çıkan bilgiler sadece bu konuşmayla da sınırlı değil. Bahsi geçen yazılımcı Cudi Cumhur Yurdakul, oluşumun kurucusu Mehmet Aydın ile birlikte önce yurtdışına kaçmış, ardından da Türkiye'ye dönmüştü. Yurdakul, Türkiye'ye döndükten sonra yapılan bir operasyon ile yakalanmıştı. Pişmanlık yasasından faydalanmak için bildiği her şeyi anlatacağını söyleyen Yurdakul'un, yurtdışındayken kardeşi ile yaptığı konuşmaları da gün yüzüne çıktı. 

Mail üzerinden yapılan konuşmalarda, Türkiye'ye tekrar dönmek için plan yapan Yurdakul'un, kardeşinden bir silah istediği belirtildi. Ayrıca konuşmalar sırasında iki kardeşin Bitcoin ticareti yapmak için konuştukları, Milliyet gazetesinden bir yazar hakkında da dava açmayı planladıkları da yer alan detaylar arasında. İkili arasında geçen konuşmanın en ilginç noktası Özgür Yurdakul'un, abisini kurtarmak için 40 bin dolar rüşvet verebileceklerini söyleyerek, bu rüşvetle birlikte Cumhur Yurdakul'un tutuksuz olarak yargılanmasını sağlayacağını iddia etmesi. İşte o konuşmaların bir kısmı;

 

kaynak: haberler.com

Anahtar Kelimeler:
Bir Otomotiv Devi Binlerce Aracını Geri Çağırdı!Önceki Haber

Bir Otomotiv Devi Binlerce Aracını Geri...

Belediye Başkanı Minibüsle İşe Gidip, Geliyor!Sonraki Haber

Belediye Başkanı Minibüsle İşe Gidip, Ge...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!