Çavuşoğlu'dan sert sözler “Bu aciz davranışlar onlara yakışır”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İSPANYA DIŞİŞLERİ, AVRUPA BİRLİĞİ VE İŞBİRLİĞİ BAKANI ARANCHA GONZALEZ LAYA'NI TÜRKİYE ZİYARETİ SIRASINDA BİRLİKTE KAMERALARIN KARŞISINA GEÇEN DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NDAN LAYA'NIN AYASOFYA İÇİN ORTAK EV TABİRİNİ KULLANMASININ YANISIRA YUNANİSTAN'IN SELANİK ŞEHRİNDE TÜRK BAYRAĞININ KENDİNİ BİLMEZLER TARAFINDAN YAKILMASINA SERT TEPKİ GELDİ. BAKAN ÇAVUŞOĞLU, BAYRAK YAKMAK ONLARA YAKIŞIRDI”DİYEREK, BİZ YUNANLILARI DENİZE DÖKTÜKTEN SONRA YUNAN BAYRAĞINA SAYGI GÖSTERMİŞİZDİR” CÜMLELERİNİ KULLANDI.

Türkiye'ye gelen İspanya Dışişleri ve Avrupa Birliği ve İşbirliği Bakanı Gonzalez Laya ikili görüşme yapan ve görüşmenin ardından ise basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu mevkidaşının Ayasofya için ortak ev tabirini kullanmasının yanısıra Yunanistanın Selanik kentinde Türk Bayrağının yakılmasına sert  tepki gösterdi.

 

Çavuşoğlu bu skandal davranış için “bayrak yakmak onlara yakışırdı”dedi.

 

Çavuşoğlu ayrıca “Biz Yunanları denize döktükten sonra bile Yunan Bayrağı'na saygı göstermişiz. “cümlelerini sözlerine eklerken bu aciz davranışlar onlara  yakışır diyerek herkesin alınan karara saygı duyması gerektiğini belirtti.

Anahtar Kelimeler:
Yine motosiklet yine kazaÖnceki Haber

Yine motosiklet yine kaza

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'dan sert sözler!Sonraki Haber

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal'dan ser...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!