Caretta caretta yavruları denizle buluştu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK’İN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE ÇIRALI SAHİLİ’NDE KORUMA ALTINA ALDIĞI NESLİ TÜKENME TEHLİKESİ ALTINDA OLAN CARETTA CARETTALAR YUMURTADAN ÇIKTI. MİNİK CARETTA CARETTA YAVRULARININ BÖYLELİKLE DENİZE ULAŞMA SERÜVENİ DE BAŞLAMIŞ OLDU.

Çıralı Sahilinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in kafesle koruma altına aldığı bölgede Caretta Carettalar yumurtadan çıkarak denize ulaştı.

 

 O anlara sahilde bulunan turistlerde şahit oldu.
Caretta Carettaların yumurtadan çıkışına yardımcı olan, Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi Başkanı ve Ulupınar Mahalle Muhtarı Habip Altınkaya, yok olmakla yüz yüze gelen caretta carettaların doğal yaşam döngüsüne katkı sağladığı için Başkan Böcek'e teşekkür ederken, sahilde nöbet tutan gönüllüler için gönderilen konteynerin kendilerine büyük kolaylık sağladığını söyledi.

 

 

Koruma altına alının yumurtalardan Carettaların çıkışını gözlemlemek için Çıralı’ya giden Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Yönetimi Şube Müdürlüğü yetkilisi Kemal Özgün ise yavruların yumurtadan çıkma süreçlerinde çevrede bulunan yerli ve yabancı turistlerden dikkat etmelerini isteyerek şunları söyledi

Korona virüs denetimi bin 500 polisin katılımıyla başladıÖnceki Haber

Korona virüs denetimi bin 500 polisin ka...

Arı sokunca bayılan TIR şoförü kaza yaptıSonraki Haber

Arı sokunca bayılan TIR şoförü kaza yapt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!