Antalya'da Covid-19 Tedbirleri Denetlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ KORONAVİRÜS İLE MÜCADELESİ KAPSAMINDA YAPILAN MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMLERİ ARALIKSIZ SÜRÜYOR. ANTALYA'DA VALİ YARDIMCISI NURETTİN ATEŞ BAŞKANLIĞINDAKİ DENETİMLERE İL JANDARMA KOMUTANI, İL EMNİYET MÜDÜRÜ, İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DE GÜLLÜK CADDESİ'NDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ.

Antalya’nın en işlek yaya caddelerinden Güllük Caddesi’nde İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği 'Korona virüs denetimleri' genelgesi kapsamında Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş denetim yaptı. Ateş'e  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür ve Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan'da eşlik etti.

 

İş yerlerine tek tek giren Vali Yardımcısı Ateş, maske, hijyen ve mesafe konusunda esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu. Denetim sonrası  açıklama yapan Ateş, maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda vatandaşların ve esnafın bilinçli olması için bu denetimleri yaptıklarını söyledi. Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulamasına ilişkin de konuşan Ateş, özellikle insan silkülasyonunun bulunduğu banka gibi kuruluşlarda hes kodu uygulamasının korona yayılımının önlenmesinde önemli bir yere sahip olacağını söyledi

 


İzolasyon kurallarına uymayan kişilerin Kredi Yurtlar Kurumundaki  yurtlarda izolasyona alındığını hatırlatan Ateş, şu ana kadar 15 kişinin KYK’da izolasyona alındığını açıkladı.

Hes Kodu Devreye Girdi, Adliyede Uzun Kuyruk OluştuÖnceki Haber

Hes Kodu Devreye Girdi, Adliyede Uzun Ku...

Bulgaristan’a 3 Ton Avokado GönderildiSonraki Haber

Bulgaristan’a 3 Ton Avokado Gönderildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!