Antalya Büyükşehir Belediyesi’den binlerce çocuğa ücretsiz süt

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Antalya Büyükşehir Belediyesi’den binlerce çocuğa ücretsiz süt
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında yer alan Halk Süt Projesi’ne başvurular 15 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Çocukları sağlıklı ve güvenli süt ile buluşturma düşüncesiyle hayata geçirilen proje kapsamında 2-5 yaş arasındaki çocuklar için aylık 8’er litre süt desteği sağlanacak.
Kaptan İlaçlama

Başkan Muhittin Böcek’in daha sağlıklı nesiller yetişmesi için başlattığı Halk Süt Projesi’nden yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri başvurularını 15 Haziran Pazartesi gününden itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesi üzerinde bulunan online başvuru linkinden yapabilecek. Ayrıca vatandaşlar Antalya Büyükşehir İletişim Merkezi’nin (ABİM) telefonundan bilgi alıp başvuru gerçekleştirebilecek.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ TEK TEK BELİRLENECEK
Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmet uzmanları ve sosyologları tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 2-5 yaş arasındaki çocuklar için aylık 8’er litre ücretsiz süt desteği sağlanacak. Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği’nden satın alınacak süt paketlenerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Halk Süt Projesi ile Başkan Muhittin Böcek’in en önemli hedefleri arasında yer alan yerelden kalkınma modeli kapsamında süt üreticisi de desteklenecek.

Anahtar Kelimeler:
Antalya sahillerinde pazar günü yoğunluğuÖnceki Haber

Antalya sahillerinde pazar günü yoğunluğ...

Altın Haftaya Düşüşle Başladı! 15 Haziran Altın FiyatlarıSonraki Haber

Altın Haftaya Düşüşle Başladı! 15 Hazira...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!