Altın Portakal'a Geri Sayım Bayladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EV SAHİPLİĞİNDE, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI’NIN KATKILARIYLA DÜZENLENEN ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ 3 EKİM’DE BAŞLIYOR. BU YIL SALGIN NEDENİYLE FESTİVAL GELENEKSEL KORTEJİ, DÜZENLENEMEYECEK. FESTİVALİN AÇILIŞ TÖRENİ 3 EKİM CUMARTESİ AKŞAMI AKM'DE YAPILACAK. SALGIN ÖNLEMLERİ NEDENİYLE SEYİRCİSİZ GERÇEKLEŞECEK OLAN AÇILIŞ TÖRENİ, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TELEVİZYONU, KANAL V VE FESTİVALİN SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN YAYINLANACAK.

57. Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nnın katkılarıyla düzenlenecek olan festival, 3 ekim tarihinde başlıyor. Bu yıl salgın nedeniyle festivalde bir dizi önlem alındı. Festivalin geleneksel korteji, sosyal mesafenin korunması açısından sakıncalı olduğu için bu yıl düzenlenemeyecek. Festivalin açılış töreni Yekta Kopan’ın sunumuyla 3 Ekim Cumartesi akşamı yapılacak. 

 

Salgın önlemleri nedeniyle seyircisiz gerçekleşecek olan açılış töreni, Antalya Büyükşehir Belediyesi Televizyonu, Kanal V ve festivalin sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. Festivalde yer alan filmlerin gösterimleri Yıldızların Altında adı verilen üç açık hava sinemasında, salgın önlemleri gözetilerek yapılacak. 

 

Cam Piramit Yanı’nda kurulan Yıldızların Altında 1 açık hava sineması’nda Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Konyaaltı Sahili’nde kurulan Yıldızların Altında 2 açık hava sineması’nda Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması ve AKM yanındaki Amfi Tiyatro’da kurulan Yıldızların Altında 3 açık hava sineması’nda Ulusal Belgesel ve Kısa Metraj Film

 

Yıldızların Altında 3 açık hava sineması’nda gerçekleşecek kısa metraj ve belgesel film gösterimleri ücretsiz olacak. Festival, Yıldızların Altında 1 ve Yıldızların Altında 2 açık hava sinemaları’nda gerçekleşecek biletli gösterimlerde, pandemi döneminde yaptıkları fedakar çalışmaların kahramanları sağlık çalışanlarına 50 adet davetiye ayırdı. 

 

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerin basın toplantıları film gösterimlerinden bir gün sonra, film ekiplerinin katılımıyla 11.00 ve 12.30’da AKM’nin yanında kurulan basın merkezinde düzenlenecek. Belgesel ve kısa filmlerin söyleşileri ise

 

Festival 10 Ekim akşamı düzenlenecek ve yine seyircisiz olarak gerçekleştirilecek Kapanış ve

Ödül Töreni’yle sona erecek.

 

Denizden Su Almak İçin Sorti YaptıÖnceki Haber

Denizden Su Almak İçin Sorti Yaptı

Apartmandan Düştü Ağır YaralandıSonraki Haber

Apartmandan Düştü Ağır Yaralandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!