Altın Alanlar Dikkat! Kuyumculardan Altın Uyarısı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Altın Alanlar Dikkat! Kuyumculardan Altın Uyarısı..
Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, altın fiyatlarının yükselmesiyle ilgili olarak, "Altın fiyatlarının düşeceği konusunda ümitli değiliz. Bu fiyatları arayacağımız kanaatindeyiz. 320 lira seviyelerini görecektir" dedi.

ABD ve Çin arasında artan ticaret gerilimi nedeniyle Türkiye saatiyle gece 00.00'dan sonra açılan Asya piyasalarında sert satışlar yaşandı. Gram altının fiyatı 316 lira seviyelerine çıktı. Sabah saatlerinde ise fiyatlar geriledi. Altın şu sıralar 286 liradan işlem görüyor.

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, altının fiyatının 2 aydır istikrarlı bir şekilde yükseldiğini belirterek, "Altının bu borsadaki ürünlere ek olarak artısı güvenilir bir liman olması ve her ortamda rahatlıkla tedavüle girip nakit para yerine geçebilmesi. Amerika ile Çin'in ticari anlaşmazlıkları bugün bütün dünyadaki ürünlerde olduğu gibi altında da ivme hareketlerine yol açtı. Son 2 aydır Çin'in Amerika'nın yaptıklarına karşılık vermesi ve bazı ülkelerdeki işsizlik, dış ticaret gibi verilerin olumsuz çıkması fiyatın yükselmesine yol açtı. Türkiye'de de iç piyasa görülen siyasi anlamdaki gerginlikler ve olumsuzluklar, hükümet kanadındaki gelişmeler döviz ve altın oranlarını etkiledi" dedi.

Gece saatlerinde altının fiyatı 316 lirayı bulduğunu hatırlatan Başman, "Gece açılan Yeni Zelanda, Sydney, Tokyo, Hong Kong, Şanghay borsalarındaki bir gelişmenin ürünü olduğu kanaatindeyim. Sabaha doğru gelişmeler giderildi ki fiyatlar geri yaptı. Sabah gözümüzü açtığımızda Cumartesi gününe göre fiyatların 5 ile 5 buçuk lira arasında yukarı çıktığını gördük" diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com

Anahtar Kelimeler:
Antalyaspor madalyaları topladı Önceki Haber

Antalyaspor madalyaları topladı 

Antalya’da fıkraları aratmaz...Sonraki Haber

Antalya’da fıkraları aratmaz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!