Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı açıldı...

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı açıldı...
Hollanda'da bu yıl 49'uncusu düzenlenen Uluslararası Ulrecht Turizm Fuarı kapılarını açtı.AKTOB Başkanı Erkan Yağcı: "2019 yılı ilk verilerini bu fuarda alacağız" 
Kaptan İlaçlama

Hollanda'nın Urtecht Kentinde bu yıl 49.cusu düzenlenen Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı başladı. 09-13 Ocak2019 tarihleri arasında gerçekleşecek Vakantiebeurs Turizm Fuarı'nda, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği  (AKTOB) Antalya ve üye otellerin tanıtımını yapacak. 

2019 Yılının İlk Büyük Turizm Fuarı olan ve Türk turizmi için ilk verilerin alınacağı Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarı'na Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Antalya, Kuşadası, Bodrum, Çanakkale, Corendon ve AKTOB stant açtı. Türk otelleri stantlar içinde yer aldı. Vakantiebeurs Utrecht Turizm Fuarına bu yıl 125 ülkeden toplam 1150 stant yer alıyor. 2018 yılında ise 119 ülkeden 1126 stant yer almış ve 105 bin kişi  fuarı ziyaret etmişti. 

Yılın ilk ve önemli fuarlarından olması sebebiyle katılımın yoğun gerçekleştiği Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı’na Türkiye'den de ilgi büyük oldu. Avrupa pazarından önümüzdeki sezonda beklentisi büyük olan seyahat acenteleri, tur operatörleri ve oteller de fuarda yerini aldı. Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da fuara katıldı. Bakan Ersoy, Corendon standını ziyaret etti.

Turizm fuarı ve Hollanda Pazarı'na ilişkin değerlendirme yapan AKTOB Bşk. Dr. Erkan Yağcı, "Utrecht Vakantiebeurs Turizm Fuarı, Avrupa Pazarı'na yo¨nelik sinyallerin alınabildigˆi ilk bu¨yu¨k fuar olması ac¸ısından bu¨yu¨k o¨nem tas¸ıyor. 13 Ocak tarihine kadar sürecek fuardan 2019 yılı turizmi için ilk verileri alacağız. Fuara başta Antalya olmak üzere Türkiye büyük ilgi gösteriyor. Hollanda, ekonomik ve siyasi güç anlamında Avrupa Birliği ülkeleri arasında yu¨zyıllar boyunca c¸ok o¨nemli bir rol oynamıs¸tır. Cari fiyatlarla GSYH bakımından, du¨nyanın en bu¨yu¨k 17. Bu¨yu¨k ekonomisine sahip olup, kis¸i bas¸ına du¨s¸en milli gelir sıralamasında ise 14. sırada yer alıyor. Almanya, ABD, Birles¸ik Krallık, ve Fransa’nın ardından du¨nyanın 5. En bu¨yu¨k outbound turizm pazarı. Bu nedenle çok önemsediğimiz bir pazar. Bu fuarda  bu pazara yönelik bakanlığımızla olası çalışmalarımızı da gözden geçireceğiz” dedi.


                                         

 

 

 

Uykusuzluğun maliyeti dudak uçuklattıÖnceki Haber

Uykusuzluğun maliyeti dudak uçuklattı

Antalya’da bir ilk: Bir Rus, belediye başkan adayı oldu Sonraki Haber

Antalya’da bir ilk: Bir Rus, belediye ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!