Uber'in CEO'su 'Uçan Taksi' İçin Tarihi Belirledi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Uber'in CEO'su 'Uçan Taksi' İçin Tarihi Belirledi!
Uber'den gelen haberlere bakılırsa uçan otomobillerin hayatımıza girmesine birkaç yıl kaldı. Uber'in CEO'su uçan taksi için tarih verdi
Kaptan İlaçlama

Uber'den gelen haberlere bakılırsa uçan otomobillerin hayatımıza girmesine birkaç yıl kaldı! Uber'in CEO'su Dara Khosrowshahi 10 yıl içinde kullanıcıların uçan taksi çağırabileceği iddiasında.

Khosrowshahi aynı açıklamasında otonom yani sürücüsüz olacak uçan taksilerin bütçe dostu olacağı bilgisinin de altını çizdi.

Uber uçan otomobil için son birkaç yıldır ciddi çalışmalar ve yatırımlar yapıyor. Uber ve NASA, uçan otomobillerin trafik güvenliğini sağlayacak bir kontrol merkezi projesi üzerine çalışmalar yürütüyor. 

Şirketten yapılan açıklamada Uber'in 2020'ye kadar Dallas ve Dubai'de uçan arabalar ile hizmet vermeye başlayacağı bilgisine yer verilmişti.

Ancak uçan otomobiller üzerine mesai harcayan tek şirket Uber değil, Slovakya'da geliştirilen uçan otomobil modeli Aeromobil'in fiyatı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, modelin fiyatı 1.3 milyon dolar.
Spor görünümlü araç iki kişilik. Oto pilot teknolojisi, ve olası bir tahliye durumu için iki tane paraşüt bulunuyor. Menzili 875 kilometre olan aracın saatte ulaşabildiği maksimum hız ise 200 kilometre.

Aracın yerdeki hızı ise maksimum 160 kilometre.

Anahtar Kelimeler:
Antalya'da Helikopterli Operasyon!Önceki Haber

Antalya'da Helikopterli Operasyon!

Madalyonun Üç Yüzü'nde Salı Günü...Sonraki Haber

Madalyonun Üç Yüzü'nde Salı Günü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!