Terör Konvoyu Vuruldu! Çok Sayıda Terörist Etkisiz Hale Getirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Terör Konvoyu Vuruldu! Çok Sayıda Terörist Etkisiz Hale Getirildi
Afrin'de dün gece teröristlere ağır darbeler indirildi. Çatışmalara katılmak için Afrin’e giden PKK/PYD’li teröristlerin konvoyu ZiyaraDer Cimeyl hattında TSK tarafından vuruldu. Operasyonda çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Meryemiyn’de ise PKK elebaşlarının toplantı yaptığı karargah F16’lar tarafından yerle bir edildi. Aralarında elebaşlarının da bulunduğu en az 15 terörist öldü, çok sayıda terörist de yaralandı.
Kaptan İlaçlama

frin’in güney ve doğu kısımları dün gün boyu PKK/PYD’li teröristlerin provokasyonuna sahne oldu. Gündüz saatlerinde Halep’ten Tel Rıfat’a gelen PKK’lı teröristler, konvoylarla şov yaptı. Akşam saatlerinde bir başka PKK/PYD konvoyu ise Ziyara ve Der Cimeyl hattında Türk Silahı Kuvvetleri (TSK) tarafından vuruldu. Meryemiyn’de de kritik bir operasyon düzenlendi. PKK/PYD’nin sözde elebaşlarının toplantı yaptığı bir sözde karargah vuruldu. En az 15 teröristin öldürüldüğü operasyonda, çok sayıda terörist de yaralandı. PKK/PYD ise Mare’de yine sivilleri hedef alarak saldırdı. Havan ve füzelerle TSK-ÖSO kontrolündeki Mare’yi hedef alan teröristler, bir halı sahayı vurdu. 1 sivilin şehit olduğu saldırıda 4 kişi de yaralandı.

Taarruza devam

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 33. gününde Mehmetçik ve ÖSO, yerleşim yerlerinden PKK’lıları temizlemeye devam ediyor. Dün akşam saatlerine dek 9 köy daha teröristlerden arındırıldı. Güvenlik güçleri, batıdaki Sarı Uşağı, Rahmanlı, Zehra, Aşağı Korgan ve Yukarı Korgan köylerini ele geçirerek Afrin merkezine bir adım daha yaklaştı. Kuzeyde Bülbül beldesine bağlı Mikdad, Ali Racu ve El Cara köylerini de temizleyen birlikler buradaki taarruz hattını daha da derinleştirdi. Güney cephesinde Cinderes kuşatması ise sürüyor. Beldenin hemen kenarındaki Tel Dilur köyü de PKK’dan temizlendi. Cinderes, Şeyh Hadid ve Raco beldelerine yönelik meskûn mahal harekâtının başlaması bekleniyor. 361 yerleşim yeri bulunan Afrin genelinde ele geçirilen nokta sayısı 99’a yükseldi.

 

 

kaynak:yenişafak.com

Anahtar Kelimeler:
Ali Orhan ile Antalya Gündemi'ni Canlı İzleyinÖnceki Haber

Ali Orhan ile Antalya Gündemi'ni Canlı İ...

Yurtta hava durumuSonraki Haber

Yurtta hava durumu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!