Servisten düşen öğrenci ölümden döndü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Servisten düşen öğrenci ölümden döndü
Manisa’nın Yunusemre ilçesinde kapasitesinin üzerinde öğrenci alan servisin otomatik kapısının seyir halindeyken açılması sonucu yola savrulan 12 yaşındaki çocuk yaralandı.
Kaptan İlaçlama

Olay, 20 Mart Salı günü Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Karakoca Sarıkaya Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre mahallede taşımalı eğitim gören öğrencileri 16 kişilik servis aracına 26 kişi alarak yoluna devam eden A.İ.B. idaresindeki servis aracının otomatik kapısı aşırı yüklenme sonucu seyir halindeyken açıldı. Bir anaokulu öğrencisinin son anda tutulduğu olayda 10 Ekim Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Emirhan Kırmızıkaya araçtan düşerek yola savruldu. Düşme sonucu kafasından, kollarından ve bacaklarından yaralanan minik Emirhan’ı fark eden servis şoförü, önce durdu, ardından da öğrenciyi orada bırakarak yoluna devam etti. Minik Emirhan’ın imdadına ise olayın gerçekleştiği alanda evi olan komşuları yetişti. Komşusu tarafından hastaneye kaldırılan Emirhan tedavi altına alındı. Kafasına 10 dikişi atılan Minik Emirhan’ın kırılan sağ kolu alçıya alınırken zedelenen dizlerine de pansuman yapıldı. Servis şoförü hakkında Cuma günü jandarmaya şikayette bulunan baba Turan Kırmızıkaya Pazartesi günü de hem Milli Eğitim Müdürlüğüne hem de savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Okul servisine bindikten sonra araçtan düştüğünü kaydeden 12 yaşındaki Emirhan ise, “Servisten düştüm, kafam kırıldı, elim kırıldı. Bir anda açılan kapıdan düştüm. Servis şoförü önce durdu sonra beni bırakıp gitti. Beni aşağıdaki bir evde oturan Reis abi kurtardı” dedi.
Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise, olay hakkında soruşturma açıldığını ve servis aracının sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı.
(İHA)
Selin oluşturduğu yarığın içinde kalan köpek kurtarıldıÖnceki Haber

Selin oluşturduğu yarığın içinde kalan k...

Puigdemont Almanyada gözaltına alındıSonraki Haber

Puigdemont Almanyada gözaltına alındı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!