NASA'nın Mars'a İsim Gönderme Kampanyasına Türkiye'den Yoğun İlgi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
NASA'nın Mars'a İsim Gönderme Kampanyasına Türkiye'den Yoğun İlgi!
NASA'nın 'ismini Mars'a gönder' kampanyasına en çok katılım Türkiye'den gerçekleşti.
Kaptan İlaçlama

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'a gönderilecek uzay aracında ismini yazdırmak isteyenler için tüm dünyada kampanya başlattı.

Mars'a ismini göndermek isteyenler, NASA'nın internet sitesinden isim, soy isim, ülke ve posta kodu bilgilerini girerek bu şansı elde edebiliyor. Formu dolduranlara temsili bir uzay yolculuğu biletinin de verildiği kampanyaya şu ana kadar 3,5 milyon insan katıldı. 

Kampanyaya en çok katılım 1 milyon 291 bin 772 milyon başvuruyla Türkiye'den yapıldı. Türkiye'yi 430 bin 248 bin kişiyle ABD, 407 bin 889 bin kişiyle Hindistan takip etti. Sistemde toplanan isimler, Mars'a gönderilecek uzay aracında yer alacak çip içinde muhafaza edilecek.

NASA üst düzey yetkilisi Thomas Zurbuchen, tarihi Mars misyonunu başlatmaya hazırlanırken, herkesin bu keşif yolculuğunun bir parçası olmasını istediklerini belirtti.

NASA, 30 Eylül'e kadar tüm dünyadan Mars'a ismini göndermek isteyenlerin talebini kabul edecek.

Mars'a gönderilmesi planlanan uzay aracının Temmuz 2020'de fırlatılması ve Şubat 2021'de Mars'a ulaşması planlanıyor. Uzay aracı, geçmiş mikrobik yaşama dair izler, Mars'ın iklim ve jeolosiyle ilgili örnekler toplayarak dünyaya dönecek.

NASA MARS BİLETİ NASIL ALINIR?

2020 yılında Mars’a gönderilecek uzay aracına isminizin olmasını istiyor ve hatıra bileti çıkarmak istiyorsanız aşağıdaki linke tıklamanız yeterli. Şu andan itibaren 30 Eylül 2019’a kadar isminizi listeye ekleyebilir ve aşağıdaki link aracılığıyla Mars’a bir hatıra biniş kartı alabilirsiniz.

NASA MARS BİLETİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Kaynak: AA | SÖZCÜ

 

Anahtar Kelimeler:
Fazla Kilolarından Kurtulan Model, Mayolu Pozlarıyla Herkesi Büyüledi!Önceki Haber

Fazla Kilolarından Kurtulan Model, Mayol...

Esnafın Bayramda Yüzü Gülecek mi?Sonraki Haber

Esnafın Bayramda Yüzü Gülecek mi?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!