Manavgat'ta Orman Ve Arazi Yangınları

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Manavgat'ta Orman Ve Arazi Yangınları
ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİNDE ÇIKAN ORMAN VE ARAZİ YANGINLARINDA TOPLAM 10 HEKTAR ORMANLIK ALAN İLE 16 DÖNÜM TARIM ARAZİSİ ZARAR GÖRDÜ. ORMAN İŞÇİLERİNİN YANI SIRA ÇIKAN YANGINLARI SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA VATANDAŞLARDA DESTEK VERDİ.

Manavgat ilçesinde 4 ayrı yerde çıkan orman ve tarım arazisi yangınlarında 10 hektar ormanlık alan ile 16 dönüm tarım arazisi zarar gördü.Manavgat'ın Değirmenli Mahallesi Selimli mevkisinde ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın Ulukapı Mahallesi Bardaklar mevkisine doğru ilerledi.

Yangına, Manavgat, Taşağıl, Serik, Alanya ve Akseki'den toplam 25 arazöz, 2 dozer, Antalya Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye araçları ile büyükşehir ve Manavgat belediyelerine ait çok sayıda su tankeri ile müdahale edildi. Yangın söndürme çalışmalarına vatandaşlar da destek verdi.

Güçlükle kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları sürerken yaklaşık 10 hektarlık alan zarar gördü.Bucakşeyhler Mahallesi Bucak mevkisinde çıkan orman yangını ise Manavgat Orman İşletme ekiplerinin müdahalesi sonucu büyümeden kısa sürede söndürüldü.Ulukapı Mahallesi Tülübelen mevkisinde de tarım arazisinde çıkan yangın evlere ulaşmadan söndürülürken, zeytin ağaçları ve çam ağaçlarının bulunduğu 15 dönümlük alan zarar gördü.

Dolbazlar Mahallesinde çıkan arazi yangınında da yaklaşık 1 dönümlük alanın zarar gördüğü bildirildi

Anahtar Kelimeler:
Çekirdeksiz Nar Hasadı BaşladıÖnceki Haber

Çekirdeksiz Nar Hasadı Başladı

Tamiri yapılan mazot tankı patladı: 4 yaralıSonraki Haber

Tamiri yapılan mazot tankı patladı: 4 ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!