MEB'den Öğretmenlere Sevindirici Haber

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MEB'den Öğretmenlere Sevindirici Haber
Milli Eğitim Bakanlığından öğretmenleri sevindiren bir son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada öğretmenlere ikinci mazeret tayini hakkı verildiği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı mazeret tayini sonuçlarını geçtiğimiz gün açıklamıştı. Açıklanan sonuçlara göre mazereti kabul edilmeyen ve tayini çıkmayan öğretmenler büyük üzüntü yaşamıştı. Ancak MEB'den bir son dakika açıklaması geldi ve öğretmenlere ikinci mazeret tayhini hakkı verileceği açıklandı. 

MEB resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Öğretmenlere mazerete bağlı, ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanınmıştır.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın onayıyla, öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi kapsamında; mazeret durumuna bağlı iller arası ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin durumu 5 Eylül tarihi itibarı ile yeniden değerlendirilecektir.

Öğretmenlerin ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları 8 - 12 Eylül tarihleri arasında alınacaktır.

Alanlar itibarı ile zorunluluk arz eden durumlar dikkate alınarak, öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ise 18 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacak ve sonuçlar 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilecektir. Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilişiklerini keserek yeni görev yerlerine başlayacaklardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

 

Kpsscafe

Anahtar Kelimeler:
6 Katlı Bina Çöktü! 7 Ölü 16 YaralıÖnceki Haber

6 Katlı Bina Çöktü! 7 Ölü 16 Yaralı

Filiz Aker'in En Yakınındaki İsim Anlattı! İlk Defa Duyacağınız AyrıntılarSonraki Haber

Filiz Aker'in En Yakınındaki İsim Anlatt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!