Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesini ziyaret etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Belediyesini ziyaret etti
CHP lideri Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, " 1 Kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa gelir, önce ben belediye başkanını görevden alırım" dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ı ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından Belediye Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Kılıçdaroğlu,’’ FETÖ’yle ilgili ihbar var. Belediye başkanı FETÖCÜ diye. 18 ay geçmiş. Belediye başkanımız diyor ki, soruşturun. Pasaportumu iptal ettiniz, eşimin pasaportunu iptal ettiniz. Çocuğumun pasaportunu iptal ettiniz. Soruşturun diyor, ancak 18 aydır tık yok. Niçin? Dosyada bir şey yok. Ama bir ihbar var, suçlayacaklar. Bize yapılan şu, Balyoz’da, Ergenekon’da ne yapıldıysa şimdi bize aynı taktik. Biz susmayacağız, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. FETÖ’ye kaynak aktarıldığı iddiası var. Ben Beşiktaş’tan çok net şunu söylüyorum. Bu belediyeden, bizim belediye başkanımızdan 1 kuruş FETÖ’ye para aktarıldıysa gelir önce ben belediye başkanını görevden alırım. Bir şeyden asla ve asla ödün vermeyiz. Ahlaktan. Kul hakkı yiyenden asla ve asla yarar olmaz. Ahlak ve kul hakkını sonuna kadar savunuruz. Her kuruşun hesabını vermek bizim namus borcumuzdur. Yeri ve zamanı geldiğinde her kuruşun hesabını veririz.’’ şeklinde konuştu.
Erken seçim çağrısı yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,’’ Dedim ki, sen belediye başkanlarını görevden alıyorsun, istifa ettiriyorsun. Gel oralarda seçim yapalım, demokrasinin namusunu kurtaralım dedim. Belediye başkanı istifa ettiyse seçim yapalım dedim. Cesaret edip seçime gidemediler. Madem öyle, Beşiktaş’tan bir kez daha sesleniyorum. Cesaret ediyorsanız, gelin yerel seçimleri bir an önce yapalım. Efendim Anayasa izin vermez, Anayasayı değiştirelim. Milletin iradesinden kimse kaçmamalı’’ ifadelerini kullandı.
(Oğuzcan Yazar/İHA)
Kaela Davis GalatasaraydaÖnceki Haber

Kaela Davis Galatasarayda

Tuz mağarası yeni bir pencere aralıyorSonraki Haber

Tuz mağarası yeni bir pencere aralıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!