Kayalıklarda Mahsur Kalan Göçmenler Son Anda Kurtarıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kayalıklarda Mahsur Kalan Göçmenler Son Anda Kurtarıldı
İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında kayalıklara çarpan ve burada mahsur kalan lastik bottaki 46 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerinin helikopter ile yürüttüğü çalışma sonucu kurtarıldı.

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında kayalıklara çarpan ve burada mahsur kalan lastik bottaki 46 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.

Karaburun kıyılarından yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 46 kaçak göçmenin içinde bulunduğu lastik bot, dün saat 02.00 sıralarında, Büyükada Mevkii'nde kayalıklara çarptı.

 

 

 

Bölgeye helikopter sevk edildi

Sahil Güvenlik ekipleri, kaçakların yakındaki Hayırsız Ada kayalıklarına çıktıklarını ve burada mahsur kaldığını öğrendi. Bölgeye, kaçak göçmenlerin kurtarılması için 2 Sahil Güvenlik botu sevk edildi. Ancak olumsuz hava şartları nedeniyle Sahil Güvenlik botları adaya yanaşamadıBunun üzerine bölgeye Sahil Güvenlik helikopteri gönderildi.

 

 

Çalışmalara, ayrıca bir balıkçı teknesi de destek verdi

 

İlk bebekler kurtarıldı

  • Kaçak göçmenlere, ilk olarak insani yardım malzemeleri ulaştırıldı. Çalışmalara, ayrıca bir balıkçı teknesi de destek verdi. İlk etapta, sağlık durumu kritik olan 2 bebek kurtarıldı. Foça'ya getirilen bebekler ve babası, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Daha sonra adadaki 43 kaçak göçmen, kurtarıldı. Kaçak göçmenlerden 7'si daha sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan 2'si bebek 10 kaçağın tedavilerinin sürdüğü, sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kaçakların kimlik ve uyruklarının tespiti için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Öte yandan Seferihisar ilçesinde de Sığacık açıklarında, lastik botla Yunan adalarına gitmeye çalışan 52'si Afganistan, 4'ü İran uyruklu olmak üzere 56 kaçak göçmen yakalandı.

Kaynak: Yeni Şafak

Anahtar Kelimeler:
Pazarcının Faturasını İsteyen Başkan Şok Oldu!Önceki Haber

Pazarcının Faturasını İsteyen Başkan Şok...

Engellli Vatandaşı Otobüse Almayan Şöför Ceza YediSonraki Haber

Engellli Vatandaşı Otobüse Almayan Şöför...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!