Katip ve Polis Eşi Tutuklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Katip ve Polis Eşi Tutuklandı
ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NDE KATİP ŞERİFE EVCI’YA İZİN VERMEDİĞİ GEREKÇESİYLE POLİS EŞİ TARAFINDAN MAKAMINDA VURULAN CUMHURİYET SAVCISI KADİR KÜÇÜKÖNER’İN TEDAVİSİ SÜRÜYOR. EMNİYETTEKİ SORGUSU TAMAMLANAN ŞERİFE A VE POLİS EŞİ TURGUT A. İSE DÜN ÇIKARILDIKLARI MAHKEMECE TUTUKLANDI.
Kaptan İlaçlama

Olay önceki gün Korkuteli Adliyesi’nde yaşandı. İddiaya göre adliyede katip olan çalışan Şerife A. İzin almak için cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner'e başvurdu. 

 

Daha öncede izin aldığı gerekçesiyle talebi geri çevrilen Şerife A. Polis eşini arayarak durumu anlattı. Adliyeye gelen Turgut A. savcılık makamına çıktı. Elindeki ilaçları savcı Küçüköner’in önüne atan Turgut A. eşine neden izin verilmediğini sordu. 

 

“Eşiniz sürekli izin ve raporla aylardır işe gelmiyor” cevabını alan polis memuru Turgut A. silahını çekip savcı Küçüköner’e defalarca ateş etti.  Ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Savcının ameliyatı başarılı geçerken gözaltına alınan katip ve polis memuru eşinin sorgusu tamamlandı. 

 

Korkuteli Adliye Sarayı'nın arka girişinden getirilen Turgut A. ve eşi Şerife A.  savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarıldı.  Polis memuru Turgut A.’yı “kasten adam öldürmeye teşebbüs”, eşi Şerife A. ise “adam öldürmeye teşebbüse yardım ve yataklık” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Anahtar Kelimeler:
Başbakan Yıldırım Müsiad'dan Sert Konuştu!Önceki Haber

Başbakan Yıldırım Müsiad'dan Sert Konuşt...

Antalya'da Trafik Kazası: 4 Yaralı!Sonraki Haber

Antalya'da Trafik Kazası: 4 Yaralı!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!