Kamp yapılabilecek 10 doğa harikası yer!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kamp yapılabilecek 10 doğa harikası yer!
Önümüzde kurban bayramı var. bayram tatilinde veya hafta sonlarında kamp yapabileceğiniz en güze l10 yeri sizler için derledik. 10 Harika Yeri keşfetmek ve kamp yapmak istemez misiniz ? Siz değerli okuyucularımız için hazırladığımız bu içerikte kampa dair aradığınız ne varsa pek çok şey bu haberimizde. Ücretsiz ve dilediğiniz süre boyunca kamp yapılabilecek yerler listesine haberimizden ulaşabilirsiniz.

1. Olympos’da Nasıl Kamp Yapılır, Olympos Kamp Alanları, Olympos Nerede ?   (Antalya)

Antalya'ya yaz aylarında tatilen gelen pek çok turistin en çok uğradığı ve kamp yaptığı yerlerden birisidir Olympos. Olympos kamp yapılabilecek yerler açısından Antalya'da son derece mükemmel bir atmosfere sahiptir. 80’lerde yabancıların gelmesiyle yavaştan ünlenen, tarihi dokusu ve doğasıyla insanı bambaşka duygulara götüren Olympos. Burada hem yeşile, hem tarihe hem de denizin maviliğine doyabilirsiniz. 

2. Erikli Yaylası'nda Nasıl Kamp Yapılır, Erikli Yaylası Kamp Alanları, Erikli Yaylası Nerede ?  (Yalova)

Denizden 600 metre yükseklikte bulunan yayla çadır kampı için son derece ideal ve çevresinde doğa yürüyüşü yaparken eşsiz manzalar görmenizi sağlayan Erik Yaylası, turistlerin en çok kamp alanında tercih ettiği yerler arasında. 

3. Kazdağları'nda Nasıl Kamp Yapılır, Kazdağları Kamp Alanları, Kazdağları Yaylası Nerede ?  (Balıkkesir)

Balıkkesir'de bulunan Kazdağları, pek çoğumuzun da bildiği gibi ülkemizdeki en yüksek oksijen depsu bölgelerinden bir tanesidir. Ormanlık olanları, doğal yaşamı ve temiz havası kamp yapmak isteyenleri adeta büyüleyen başlıca özelliklerindendir. Kazdağları'nın bir diğer özelliği ise hazır kamp bölgelerinin olması, yani uçakla Balıkkesir'e gittiğiniz zaman yanınızda hiç bir malzeme olmasına gerke duymadan Kazdağları'nda kamp yapabilirsiniz. 

4. Artvin'de Nasıl Kamp Yapılır, Artvin Kamp Alanları, Artvin Kamp Alanları Nerede ?  (Artvin)

Temiz havanın ve doğanın her yerde kendini belli ettiği şehirdir Artvin. Kamp yapabileceğiniz pek çok doğa harikası yerleri ve içerisinde ki mükemmel yaşam alanlarında zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Genellikle çadır için uygun olan bu bölgelerde kamp keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. 

5. Yeni Ormanları'nda Nasıl Kamp Yapılır, Yeni Ormanları Kamp Alanları, Yeni Ormanları Kamp Alanları Nerede ? (Karabük)

Avrupa ülkelerinin sayılı ekosistemlerinden bir tanesine sahip olan Yenice ormanları, kamp tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden bir tanesi. Ayrıca bu alan Dünya Doğa Koruma Vakfı tarafından acil olarak korunması gerek 100 alandan bir olarak ilan edilmiştir. 

6. Ödemiş Bozdağ'da Nasıl Kamp Yapılır, Ödemiş Bozdağ Kamp Alanları, Ödemiş Bozdağ Kamp Alanları Nerede ? (İzmir)

İzmir'de çetin kış şartları atlında, havaların çok soğuk olmasına rağmen kamp yapmak isterseniz burası tam size göre. Kış aylarında kamp yapmak isteyenlerin en çok uğradığı ve kamp yapmayı tercih ettiği yerlerden birisidir Ödemiş Bozdağ Kamp Alanları.

6. Fethiye Kabak Koyu'nda Nasıl Kamp Yapılır, Fethiye Kabak Koyu Kamp Alanları, Fethiye Kabak Koyu Kamp Alanları Nerede ? (Muğla)

Muğla'nın bir diğer güzide ilçelerinden bir tanesi olan Fethiye'ye bağlı Kabak Koyu, doğal ile musamevi denizin buluştuğu harika bir noktadır. Bölgede farklı konaklama seçenekleri olsa da, kamp yapmak isteyenlerin de tercih ettiği yerler arasındadır Fethiye Kabak Koyu

7. Gökçeada Yıldızköy'de Nasıl Kamp Yapılır, Gökçeada Yıldızköy Kamp Alanları, Gökçeada Yıldızköy Kamp Alanları Nerede? (Çanakkale)

Deniz ve kamp sevenlerin adeta bir tutkusu haline gelen Yıldızköy, Gökçeada'da ki en güzel kamp yerlerinden bir tanesidir. İklimsel ve coğrafi açıdan çadır kampına uygun bir bölgedir. 

8. Urla'da Nasıl Kamp Yapılır, Urla Kamp Alanları, Urla Kamp Alanları Nerede? (İzmir)

Çok temiz ve tarif etmesi gerekirse şarşaf gibi deniz kenarında kamp yapmak isteyenler için çok uygun bir yerdir Demircili Koyu. Denizin hemen karşısında çadırınızı kurup, çadırınızdan içeceklerini afiyetle yudumlarken deniz manzarasına karşı uyuyabilirsiniz. Özellikle de balık tutmaya meraklıysanı, oltanızı da yanınıza almayı unutmayın. :) 

9. Kaş'ta Nasıl Kamp Yapılır, Kaş Alanları, Kaş Kamp Alanları Nerede? (Antlaya)

Antalya'da yaşayanlar çok iyi bilir, yerli ve yabancı turistilerin en çok uğradığı ilçelerin başında Kaş gelir. Kaş kamp yapmak isteyenlerinde en büyük dezavantajı. Denize ve Kaş merkeze yürüme mesafesinde olan kamp alanlarında tatilinizin keyfini çıkarın. 

10. Akyaka'da Nasıl Kamp Yapılır, Akyaka Kamp Alanları, Akyaka Kamp Alanları Nerede? (Muğla)

Muğla ilçesinin Akyaka mevkiinde bulunan ve pek çok kamp severlerin "hayatımı burada geçirebilirim" dediği yerlerden bir tanesidir Akyaka. Bu kamp alanını diğerlerinden ayıran özellik deniz çok hafif yukarıdan ve doğanın içinden kuş bakışı bakıyor olmanız ve gerçekten çok temiz bir ortama sahip olmasıdır. 

Şimdiden herkese keyifli tatiller diliyoruz. :)) 

Anahtar Kelimeler:
Antalya'da denizde boğazında plastik kelepçe takılı erkek cesedi bulundu   Önceki Haber

Antalya'da denizde boğazında plastik kel...

Salih Uçan Alanyaspor’da   Sonraki Haber

Salih Uçan Alanyaspor’da   

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!