Hayırsever Ölüm

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Hayırsever Ölüm
ISPARTA DA TUVALET İŞLETMECİLİĞİ İLE GEÇİMİNİ SAĞLAYAN 84 YAŞINDAKİ MURAT ÇELEBİ DÜN HAYATINI KAYBETTİ. YILLARCA BİRİKTİRDİĞİ PARAYLA ALDIĞI EVİNİ, ÖLDÜKTEN SONRA YARDIM VAKFINA BAĞIŞLANMASINI İSTEYEN ÇELEBİ'NİN, ÖLDÜKTEN SONRA BELEDİYEYE YÜK OLMAMAK İÇİN BİRİKİM YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ.

Isparta'nın Yalvaç İlçesi'nde tuvalet işletmeciliğinden kazandığıyla aldığı evi 2013 yılında Yalvaç Güçsüzlere Yardım Sağlık ve Eğitim Vakfı'na bağışlamasıyla gündeme gelen 84 yaşındaki Murat Çelebi, yaşamını yitirdi.

Çelebi, işlettiği tuvaletten kazandığı gelirle Çarşı Mahallesi'ndeki bir apartmanın giriş katındaki daireyi alarak orada yaşamaya başlamıştı. Hayırsever yaşlı adam 2013 yılında notere giderek "Ölünceye kadar benim, öldükten sonra vakıfındır" diyerek Yalvaç Güçsüzlere Yardım Sağlık ve Eğitim Vakfı'na evini bağışladı.

Son birkaç aydır sağlık sorunları nedeniyle çalışamayan Murat Çelebi, dün saat 08.00 sıralarında evinden çıkarak Rampalı Çarşı yanındaki bir işyerinin önünde iskemleye oturduğu sırada fenalaştı.

Çevredekilerin durumu fark etmesi üzerine Yalvaç Devlet Hastanesi'ne götürülen Çelebi'nin kalp yetmezliğine bağlı olarak yaşamını yitirdiği belirlendi.

Çelebi'nin tuvalet işletmeciliğinden biriktirdiği parayı, bankaya yatırdığı ve yakın arkadaşlarına "Ben ölürsem o para ile cenazemi kaldırın. Belediyeye, vakfa yük olmak istemiyorum" diye vasiyet ettiği öğrenildi.

Hayırseverin cenazesi, aynı gün ikindi vakti Kızılca Mezarlığına defnedildi.

Anahtar Kelimeler:
Kuaför Cinayetinin Zanlısı Adliyeye Sevk Edildi!Önceki Haber

Kuaför Cinayetinin Zanlısı Adliyeye Sevk...

“4 ay cezadan sonra toparlanmam uzun sürdü”Sonraki Haber

“4 ay cezadan sonra toparlanmam uzun sür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!