Domates fidesi almak için...

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Domates fidesi almak için...
Kayseri’de Kocasinan Belediyesi tarafından dağıtılan domates fidesini almak isteyen binlerce vatandaş, uzun kuyruklar oluşturdu.
Kaptan İlaçlama

Kocasinan Belediyesi tarafından her yıl dağıtılan domates fideleri, bu senede dağıtıldı. Belediyenin hizmet binası önünde dağıtılan domates fidelerinden almak isteyen vatandaşlar, sabahın ilk ışıklarıyla beraber uzun kuyruklar oluşturdu. 7’den 70’e herkesin beklediği kuyrukta, belediye yetkilileri yorulan vatandaşlar için sandalye koydu. Domates fidelerini almak için sabah 6’dan beri kuyrukta olduklarını söyleyen vatandaşlar, belediyeye teşekkür etti. Uzun kuyruk karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar, her yıl fide aldıklarını kaydetti.

"HAYATIN HER ALANINDA BELEDİYE VAR"
Vatandaşları ziyaret ederek bir süre sohbet eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 10 bin kasa fide dağıtılacağını söyleyerek, “Kocasinan Belediyesi olarak bugün domates fidesi dağıtım programındayız. Biliyorsunuz, domates fidesi artık Kocasinan Belediyesi ile özdeşleşmiş bir organizasyondur. Bunu uzun yıllardır yapıyoruz. Özellikle yerli tohumun Kayseri’de ‘Karahıdır’ olarak bilinen bölgemizin tohumları ile yetiştirmiş olduğumuz domates fideleri, hemşehrilerimiz tarafından özellikle mayıs ayının ilk günlerinde ‘Ne zaman dağıtılacak?’ diye sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Hayatın her alanında belediye var. Sadece yol, kaldırım ve çevre düzenlemesi değil. Bunun dışında bir farkındalık olarak da domates fideleri ortaya çıkmış bir organizasyondur” ifadelerini kullandı.
(İHA)
İYİ Partiye geçen 15 milletvekili CHPye dönüyorÖnceki Haber

İYİ Partiye geçen 15 milletvekili CHPye...

Süleyman Soylu seçim güvenliği önlemlerini anlattıSonraki Haber

Süleyman Soylu seçim güvenliği önlemleri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!