Doğuş Holding Tüm Lüks Otellerini Satmaya Hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Doğuş Holding Tüm Lüks Otellerini Satmaya Hazırlanıyor
Ferit Şahenk'in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Doğuş Holding İtalya'daki lüks Capri Palace bünyesindeki tüm lüks otellerini satışa çıkarmak için alıcılarla görüşmeye başladı. Otellere Portekiz, İspanya, İtalya, Asya ve Ortadoğu'dan talipler var.

Doğuş Holding, İtalya'daki lüks Capri Palace bünyesindeki tüm lüks otellerini satışa çıkarmak için alıcılarla görüşmeye başladı. Satış listesinde markanın çatısı altındaki Dubrovnik'teki Villa Dubrovnik, Madrid'deki Hotel Villa Magna ve Roma'aki Aldrovandi Villa Borghese'in yanı sıra İstanbul'daki Grand Hyatt da bulunuyor.

OTELLER LÜKS STATÜSÜNDE

Bloomberg'de yayınlanan habere göre, otellere Portekiz, İspanya, İtalya, Asya ve Ortadoğu'dan talipler bulunuyor. Doğuş'un bugüne kadar yaklaşık 1 milyar euro yatırım yaptığı otellerinin hemen hepsi "lüks" statüsünde. Örneğin, 2 Michelinyıldızlı lokantanın bulunduğu 68 odalı Capri Palace'ta bir gece konaklamanın bedeli 8 bin 163 euro.

KREDİ NOTU B-'YE DÜŞTÜ

Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu Standard&Poors (S&P), 9 Ekim'de Doğuş Holding'in kredi notunu B'den B-'ye indirdi. Gerekçe olarak 725 milyon euro ve yatırım yaptığı şirketlerin 1,6 milyar euroluk refinansman anlaşmalarının henüz imzalanmamış olmasını gösterdi.

Anahtar Kelimeler:
Andrew Brunson Türkiye'den Ayrıldı!Önceki Haber

Andrew Brunson Türkiye'den Ayrıldı!

Safran, Üreticisinin Yüzünü GüldürdüSonraki Haber

Safran, Üreticisinin Yüzünü Güldürdü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!