Başkan Uysal, Ermenek Mahallesi’nde halk gününe katıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Uysal, Ermenek Mahallesi’nde halk gününe katıldı
Başkan Uysal, Ermenek Mahallesi’nde halk gününe katıldı
Kaptan İlaçlama

Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, tapu sorunun yaşandığı Ermenek Mahallesi’nde düzenlenen Halk Günü’nde, gerçekleştirilen ihalelerle 513 mahalle sakinin tapusuna kavuştuğunu belirterek, “200 kadar yer imar planlarında park, yol, okul gibi alanlarda kalıyor. Altını çiziyorum, bugünden yarına ‘Gidin çıkın’ hiç öyle bir şey olamaz. Ben görevde olduğum sürece, 3-5 yıl içinde, size hiç kimse dokunamaz” diye konuştu. 


Başkan Ümit Uysal’ın “Biz size geliyoruz” sloganıyla mahallerde düzenlendiği Halk Günü toplantılarında bu hafta durak Ermenek Mahallesi oldu. Regaip Kandili dolayısıyla dualarla başlayan Halk Günü’nde Başkan Uysal’la birlikte Başkan Yardımcıları İbrahim Cephaneci, Murat Şimşek, Hasan Kaçmaz, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, Ermenek Mahallesi Muhtarı Hüseyin Elmalı ve Muratpaşa Belediyesi’nin Fen İşleri’nden Temizlik İşleri’ne, Sosyal Yardım İşleri’nden Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ilgili tüm birimlerini müdürleri de yer aldı.


Başkan Uysal, Ermenek Mahallesi’nin yaşadığı tapu sorunun çözmek için yerel seçimler öncesinde başlayan bir süreci sürdüklerini söyledi. Ermenek’e gelen her siyasinin tapu vaadine rağmen ancak satışın mümkün olabileceğini ifade ettiğini aktaran Başkan Uysal,
“Satış nasıl mümkün olabilirdi? 4706 sayılı kanunda ufak bir değişiklik yapıldığı takdirde, Ermenek’te ihalesiz bir biçimde parsellerin kullanıcısına satışı mümkündü. O kanunda değişiklik olmazsa açık ihalelerle satış yapılabilir durumdaydı. Bu şartlarda yalan söylemenin lüzumu yok. Biz ilk yolun gerçekleşmesi için tüm şartları zorladık. Antalya milletvekillerinin hepsine, siyasi parti ayırmadan, çözümü anlatan dosyaları teslim ettik. İlgili yasada hazine, vakıf arazilerinin ihalesiz, kullanıcısına satışı düzenleniyor. Sadece bu kanuna belediye de yazılacaktı. Uğraştık, toplantılar yaptık. Olmadı. Bir ilerleme kaydedemedik. O yasal düzenlemeyi ‘Çıkartamadılar’ diyelim.”


513 komşumuz tapusuna kavuştu

 


Muratpaşa Belediyesi’ne kalan tek yolu, parsellerin açık ihale yoluyla satışı için süreci başlattıklarını dile getiren Başkan Uysal, “Mecbur olduğumuz şeyi yaptık. 513 komşumuza bugün itibariyle tapuları verildi. İçinde yeri olan 180 parselimiz daha var. Bunlar da satışa çıkacak” dedi.

 


Size kimse dokunamaz

 


Bu sürecin tamamlanmasının ardından bugün evleri imar planlarında park, okul gibi kamunun ortak kullanım alanı içinde kalan Ermeneklilerin sorunun kalacağını dile getiren Başkan Uysal, bu durumda bulunan 200 kadar yer olduğunu söyledi. “En büyük yükümlülüğüm doğru neyse onu söylemektir” diyen Başkan Uysal, söz konusu durumdan kurtulmak için imar planlarını değiştirmek gibi bir yöntemin olmadığını söyledi.


Başkan Uysal, “Şehrin kesinleşmiş imar planını yok edip bunu yapacağını söylemek gerçekçi değil, kaldı ki mümkün de değil. Ancak altını çiziyorum, ben görevde olduğum sürece, 3-5 yıl içinde, size hiç kimse dokunamaz. Bugünden yarına ‘Gidin çıkın’ hiç öyle bir şey olamaz. Sizin üzüleceğiniz her şey beni de üzer” diye konuştu. Ermenek’te Muratpaşa Belediyesi’nin alacağı tüm kararların, uygulamalarının hepsinin bölge sakinlerini menfaati doğrultusunda olacağını belirten Başkan Uysal, “Biz buradayken kolay kolay, size, ‘Ayrılın buradan’ diyen olmaz” dedi.

 


‘Hayırlısı neyse o olsun’

 


Ermenek Mahallesi’nde düzenlenen Halk Günü’nde mahalle sakinlerini de sorularını yanıtlayan Başkan Uysal, 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin görüşlerini sorulmasını üzerine şöyle konuştu:
“Evet ya da hayır verin demiyorum. Herkesin fikrine saygım var. Herkes başımızın tacıdır. Sorulduğunda sadece kendi fikrimi söylüyorum. Ben şahsen, mahkemelerin siyasetçilerin, siyasetin kontrolüne girmesini çok tehlikeli buluyorum. Benim 10 liralık yerim 3 liraya kamulaştırıldığında buna dava açtığım zaman mahkemenin idarenin kontrolünde olursa ben nereye gideceğim. 80 milyon insanız. Bir tek kişinin kararnameleriyle, kimi seçersek seçelim, kim olursa olsun, memleketimizin yönetilmesini ben uygun görmüyorum. Ama sizlerin iradesi, kararı başımızın tacıdır. 16 Nisan öncesi ve sonrasında da bu memlekette çocuklarımız kol kola can cana büyüsün istiyoruz. İyi bir gelecek, iyi bir şehir, iyi bir memleket istiyoruz. Hepimiz için hayırlısı neyse o olsun.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Pankreas kanseri belirtilerine dikkatÖnceki Haber

Pankreas kanseri belirtilerine dikkat

Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Halit Akçatepe Hayatını KaybettiSonraki Haber

Yeşilçam'ın Usta Oyuncusu Halit Akçatepe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!