Başbakan Güne Sabah Yürüyüşüyle Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başbakan Güne Sabah Yürüyüşüyle Başladı
BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM ABD ZİYARETİ SIRASINDA SABAH SPORUNDA GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ. GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLAYAN YILDIRIM, MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ'NİN SEÇİM BARAJIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARINA VE FETÖ ELEBAŞININ İADESİYLE İLGİLİ KONUŞTU. YILDIRIM AYNI GÜN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE KANAAT ÖNDERLERİYLE DE BİRARAYA GELDİ.

Başbakan Binali Yıldırım, ABD'de kaldığı otelden Thomas Jefferson Anıtı'na yürüyüşü sırasında kısa mola verdiği bir kafede basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin MHP lideri Devlet Bahçeli'nin seçim barajıyla ilgili açıklamalarına yanıt veren Yıldırım, barajın yüzde 10 olarak devam etmesinin düşünülebilir olduğunu belirtti. 

Başbakan Yıldırım, seçim kampanyasında seçim barajına yönelik bir taahhütte bulunmadıklarının altını çizdi

“Ciddi sorunlarımız var”

Başbakan Yıldırım, Türkiye-Amerika arasındaki ilişkilerin mükemmel olmadığını vurgulayarak görüşmeler hakkında bilgiler verdi.

Başbakan Yıldırım FETÖ konusunda da ABD'den istenilenleri değerlendirdi. 

Yıldırım, açıklamalarının ardından Kore Anıtı ve Martin Luther King Anıtı'nı ziyaret etti. Şehrin en önemli sembollerinden olan ve ülkenin kurucusu Washington Anıtı'nı da ziyaret eden Yıldırım, yürüyüş sırasında karşılaştığı çocuklarla sohbet etti.

Anıtlar ve heykeller bölgesinde soğuk havaya rağmen yürüyüşünü sürdüren Yıldırım, yol üzerindeki bir banka oturarak fotoğraf çektirdi.

Başbakan Yıldırım, temasları kapsamında beraberindeki heyetle birlikte kanaat önderleriyle bir araya geldi. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Başbakan Yıldırım, konuşmacıları dinledi. 

Anahtar Kelimeler:
Kılıçdaroğlundan 10 Kasım mesajıÖnceki Haber

Kılıçdaroğlundan 10 Kasım mesajı

Kütahyada DEAŞ operasyonu: 3 gözaltıSonraki Haber

Kütahyada DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!