Antalya’da 3 Bin Çocuk Ağırlanacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Antalya’da 3 Bin Çocuk Ağırlanacak
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NIN ‘BİZ ANADOLUYUZ’ PROJESİ KAPSAMINDA TERÖR ÖRGÜTLERİNİN İSTİSMARINDAN VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTULMASINI HEDEFLENEN DOĞU İLLERİNDEKİ ÇOCUKLAR, BATI İLLERİNDE MİSAFİR EDİLECEK. ANTALYA’YA DA BİTLİS VE ŞIRNAK’TAN GELECEK OLAN YAKLAŞIK 3 BİN ÇOCUK, 3 GÜN BOYUNCA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERE KATILARAK KÜLTÜR ALIŞVERİŞİNDE BULUNMUŞ OLACAK.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projeyle, Doğu ve Güneydoğu’daki 21 ilden seçilen 15 yaş altı yaklaşık 50 bin çocuğun farklı şehirleri ziyaret etmeleri sağlanacak. 

İller arasında kardeşlik köprüsünün kurulmasını ve çocukların terör örgütlerinin istismarından, kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasını hedefleyen “Biz Anadoluyuz” projesinde Antalya’da yer alacak.  

Projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de eşlik etti. 

Tarihi mekanlar, çocukların ilgisini çeken, spor, tarih, doğa ve deniz gibi etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Vali Karaloğlu, bu sayede terörle mücadelenin silahsız kısmını gerçekleştirmiş olacaklarını kaydetti. 

Anahtar Kelimeler:
Hakkari'de Hain Tuzak: 1 Askerimiz Şehit OlduÖnceki Haber

Hakkari'de Hain Tuzak: 1 Askerimiz Şehit...

Barcelona Üniversitesi İşgal Altında!Sonraki Haber

Barcelona Üniversitesi İşgal Altında!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!