Antalya'da 10 metreyi bulan karla mücadele (Yörükler için yayla yolları açılıyor)

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Antalya'nın sahillerinde yerli ve yabancı turistler deniz keyfi yaşarken, yüksek kesimlerde ise kar kalınlığı 10 metreyi buldu
Kaptan İlaçlama

Antalya'nın sahillerinde yerli ve yabancı turistler deniz keyfi yaşarken, yüksek kesimlerde ise kar kalınlığı 10 metreyi buldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerinin 15 gün önce Akseki'nin 2 bin 500 metre rakımlı Göktepe ve Gündoğmuş ilçesinin 2 bin metre rakımlı Söbüçimen yaylalarının 10 metreyi bulan karla kaplı yollarını ulaşıma açmak için başlattığı çalışmalar devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin ilçelerden sorumlu Başkan Danışmanı İsa Akdemir, Yörüklerin göç zamanından önce yolları ulaşıma açabilmek için 14 Mayıs'tan bu yana yoğun bir mücadele verdiklerini söyledi.Göçerlerin şu anda yaylalara çıkması için önünde herhangi bir engel olmadığını belirten Akdemir, "Şu anda yaylalara çıkan ana yollarımızı açtık. Ekiplerimiz yaylaların ara yollarında çalışmaya devam ediyor. Buraya 5 yıldır geliyorum ama bu yıl karın daha fazla olduğunu gördüm” dedi.

 

Çıralı'da ilk Caretta Caretta yuvası törenle numaralandırıldı Önceki Haber

Çıralı'da ilk Caretta Caretta yuvası tör...

Karaalioğlu Park'ında Şenlikler Devam EdiyorSonraki Haber

Karaalioğlu Park'ında Şenlikler Devam Ed...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!