7 hektarlık ormanlık alan küle döndü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BURDUR'UN BUCAK İLÇESİNDE ÇIKAN ORMAN YANGINI TAMAMEN SÖNDÜRÜLDÜ. BÖLGEDE VATANDAŞLARIN YAKTIĞI MANGALDAN ÇIKAN VE 4 SAAT SÜREN YANGINDA 7 HEKTARLIK ORMANLIK ALAN ZARAR GÖRDÜ. YANGINA SEBEP OLAN VE ALEVLERİ SÖNDÜRMEYE ÇALIŞIRKEN YARALANAN VATANDAŞ HASTANEYE KALDIRILDI.

Mangaldan ateşi ormana sıçradı ve 7 hektar alandaki ağaçlar küle döndü. Burdur'un Bucak ilçesi'ne bağlı Dudalan Köyü'ndeki kızılçam ormanında saat 13.30 sıralarında yangın çıktı. İhbarın üzerine yangın bölgesine Isparta, Antalya ve Bucak Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda arazöz, itfaiye ve 3 yangın söndürme helikopteri sevk edildi.

 

Rüzgarın etkisiyle yayılmaya başlayan yangın, ekiplerin havadan ve karadan yoğun çalışmaları sonucu yaklaşık 4 saatlik bir çalışmayla önce kısmen, ardından da tamamen kontrol altına alındı.

 

 

BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN UYARI
Çanakkale'deki orman yangınlarını bölgede inceleyen Tarım ve Orman bakanı Bekir Pakdemirli Burdur dahil tüm yangınların kontrol altına alındığını belirtirken, vatandaşlara 177 ihbar hattını hatırlattı ve önemli uyarılarda bulundu

 

 

Yangına yaktığı mangalla sebep olan E.H. isimli vatandaşın sıçrayan alevleri kendi söndürmeye çalışırken vücudunda yanıklar oluştuğu ve hastanede tedavi altına alındığı bildirildi.

Anahtar Kelimeler:
Oruç reis konyaaltı açıklarında!Önceki Haber

Oruç reis konyaaltı açıklarında!

Yine motosiklet yine kazaSonraki Haber

Yine motosiklet yine kaza

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!