37 Yıllık Teleferik Rüyası Gerçek Oluyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
37 Yıllık Teleferik Rüyası Gerçek Oluyor
ANTALYA'NIN GÖZDE TURİZİM MERKEZLERİNDEN BİRİ OLAN ALANYA'NIN 37 YILLIK TELEFERİK RÜYASI GERÇEKLEŞİYOR. AĞUSTOS AYINDA HİZMETE GİREN 9 MİLYON EURO MALİYETLİ ALANYA TELEFERİĞİ İÇİN BUGÜN RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ DÜZENLENCEK.
Kaptan İlaçlama

37 yıllık teleferik özlemi sona erdi. 2017 Ağustos'unda hizmet vermeye başlayan Alanya Teleferiğinin resmi açılış töreni için geri sayım başladı.

 

Teleferik için bugün saat 15 te resmi açılış töreni gerçekleştirilecek. Toplam 900 m hat uzunluğuna sahip, 17 kabin bulunan teleferik saatte 1130 kişi, yılda ise 1 milyon yolcu taşıma kapasitesi ile hizmet verecek.

 

9 milyon Euro’ya mal olan Alanya Teleferik Projesi, geçtiğimiz Ağustos ayında tamamlanarak hizmete girdi. 11 Ekim’de düzenlenecek resmi açılış töreni ile Alanya 37 yıllık teleferik hayaline kavuşmuş olacak.

 

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşları Alanya Damlataş İstasyonu önünde gerçekleştirilecek Teleferik’in resmi açılış törenine davet etti. Başkan Yücel, teleferiğin kısa sürede Alanya turizmi ve Alanya’nın sosyal hayatına ciddi katkılar sağlayacağını belirtti.

 

Anahtar Kelimeler:
Saraç, yarın üniversiteye girişte yeni sistemi açıklayacakÖnceki Haber

Saraç, yarın üniversiteye girişte yeni s...

Hastanede Bahçesinde Aşure İkramıSonraki Haber

Hastanede Bahçesinde Aşure İkramı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!