37 TL'ye Alındı, 7,4 Milyon TL'ye Satılacak! İşte Nedeni..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
37 TL'ye Alındı, 7,4 Milyon TL'ye Satılacak! İşte Nedeni..
İskoçya'da 1964 yılında 37 TL'ye satın alınan ve daha sonra kayıp 5 Lewis satranç taşından biri olduğu ortaya çıkan taşın, Temmuz'da yapılacak müzayedede 7,4 milyon TL'ye satılması bekleniyor.
Kaptan İlaçlama

İskoçya'da 1964'te bir antikacının birkaç sterline aldığı satranç taşı gelecek ay yapılacak müzayedede 1 milyon sterline (yaklaşık 7,4 milyon Türk lirası) alıcı bulabilir.

Sotheby's Müzayede Evi'nden yapılan açıklamada, 900 yıllık Lewis satranç taşlarından olan parçanın Temmuz'da yapılacak açık artırmada 600 bin sterlin (4,4 milyon lira) ila 1 milyon sterline satılmasının beklendiği kaydedildi.

Büyükbabalarının 1964'te 5 sterline (yaklaşık 37 lira) aldığı Orta Çağ'dan kalma satranç taşını çekmecelerinde bulan ailenin en az 1 milyon sterlin kazanması bekleniyor. Deniz aygırı dişinden yapılmış ve 8,8 santimetre uzunluğundaki satranç taşının kayıp olan 5 Lewis satranç taşından biri olduğu ortaya çıktı.

12 veya 13. yüzyılda Norveç'te yapıldığı tahmin edilen satranç taşları Londra'daki British Museum'da ve Edinburgh'taki İskoçya Ulusal Müzesi'nde bulunuyor.

Anahtar Kelimeler:
Ak Parti , Yıldırım - İmamoğlu Canlı Yayınıyla İlgili Tarih Verdi!Önceki Haber

Ak Parti , Yıldırım - İmamoğlu Canlı Yay...

Enes Batur'a Kötü Haber! Hevesi Kursağında Kaldı..Sonraki Haber

Enes Batur'a Kötü Haber! Hevesi Kursağın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!