2017-2018 yılında okullar ne zaman açılacak?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
2017-2018 yılında okullar ne zaman açılacak?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) üzerinden 'okullar ne zaman açılacak' sorusu gündemini koruyor. Okulların ne zaman açılacağı sorusu MEB'e sorulurken, e-Okul’daki veli bilgilendirme sistemi bakanlık tarafından güncelleniyor. Eğitim yılı içerisinde veliler en sağlıklı şekilde öğrencilerini takip edebilecek. İşte MEB’in yayımladığı 2017-2018 eğitim takvimi.

9 Haziran 2017 tarihinde okullar kapandı. Aradan 69 gün geçti, okullar ne zaman açılacak sorusu yaz tatilinde olan öğrencilerin ve velilerin gündemine girdi. Milli Eğitim Bakanlığı 2017-2018 eğitim takvimini 15 Mayıs 2017 tarihinde açıkladı.

18 Eylül 2017 Pazartesi günü ders zili çalıyor. Öğrenciler 31 gün sonra eğitim öğretim yılına giriş yapıyor. Öğrenciler okula başladıktan 4 ay sonra, 19 Ocak 2017 tarihinde yarıyıl tatiline girecek. Öğrenciler için ikinci dönem eğitim hayatı 5 Şubat 2017 tarihinde başlayıp, 8 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.

E-Okul sistemi üzerinden önemli bilgilendirme

Dokuz yıldır faaliyetini sürdüren e-okul veli, öğretmen, öğrenci arasındaki ilişkiyi teknolojik açıdan en iyi yere getirmeye çalışıyor. 2007 yılından önceki süreçlerde, koordinasyon eksikliği yüzünden birçok öğrenci tam olarak kendini yetiştirememiştir. Öğretmen ve veli arasındaki kopukluğun en büyük bedelini öğrenciler yaşamıştır. Her ne kadar veli toplantıları gerçekleşse de, bu toplantılar birebir değil, genel olarak gerçekleşmiştir. Bu da öğrencinin gerek ders başarısını gerek ahlaki durumunu oldukça etkilemiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu sistemi sayesinde daha profesyonel, daha modern ve en önemlisi öğrencinin üzerinden daha iyi bir eğitim sağlanmıştır. 2007 yılında açılan  site, ilk başlarda sadece öğrencinin sınav notalarına göre sistemini kurarken, ilerleyen yıllarda büyük bir yol kat etmiştir. Bu da veli açısından oldukça önem taşımaktadır. Evladını en iyi şekilde takip edebilmekte ve ona göre tedbir sağlayabilmektedir. Sistemin üç farklı girişi bulunmaktadır.

Öğretmen/idari giriş, öğrenci girişi-veli bilgilendirme sistemi girişi. Öğretmenler ve idareciler, öğrencilerin notlarını, davranışlarını, başarı grafiğini kendi sistemi üzerinden girebilmektedir. Öğrenci girişi ise okuldaki sınav notlarını, başarısını veya başarısızlığını öğrenci sistemi içerisinde görebilir. Veli, ise bilgilendirme sistemi üzerinden öğrencinin görmediği, öğretmenin öğrenciyle alakalı düşüncelerini bu sistem üzerinden görebilmektedir. Veli ve öğrenci TC Kimlik üzerinden sistemi kaydedebilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri bu sistemin daha çok yararlı olabilmesi içinde dünya üzerindeki eğitim sistemi üzerinden hareket etmektedir. Yetkililer, öğrencilerin başarısının daha iyi olabilmesi için teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmaktadır. Avrupa’daki ve Amerika’daki sistemler incelenmektedir ve bu inceleme üzerinden Türkiye’deki sistemi daha iyi bir şekilde entegre edebilmektedir. MEB, e-okul sistemini 2017-2018 yıllarında görsel olarak değiştirmiştir ve görsellik açısından daha rahat ve daha hızlı sonuçlar almayı bekliyor. İlerleyen zamanlarda bu sistemin daha çok gelişmesi beklenilmektedir.

2018 TEOG sınavları ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, Temelöğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavları üzerine takvimi yayımlamadı. Yayımladığında haber içeriğimizde yer alacaktır.

 

Anahtar Kelimeler:
Uçakta şeker komasına girdi, hayatını kaybettiÖnceki Haber

Uçakta şeker komasına girdi, hayatını ka...

El Freni Faciası! 2'si Ağır 3 YaralıSonraki Haber

El Freni Faciası! 2'si Ağır 3 Yaralı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!